Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Přepravce GLS se opět zapojí do akce Čistá Vysočina

/
/
/
754 ZobrazeníBalíkový přepravce GLS se letos opět zúčastní dubnového úklidu přírody s projektem Čistá Vysočina. Dobrovolníci z české centrály GLS budou v pondělí 15. dubna uklízet bezmála dvoukilometrový úsek podél silnice u sídla společnosti.

Sběr odpadků a úklid veřejných prostranství a přírody vyhlašuje Kraj Vysočina po jedenácté. V loňském roce sesbíralo celkem 22 tisíc lidí dohromady 73 tun odpadu. Kraj Vysočina pořádá úklid přírody v rámci projektu Zdravá Vysočina a MA21 ve dnech 8. až 21. dubna. Účastní se jej dobrovolníci, neziskové organizace, školy, obce či místní firmy, mezi kterými se do akce každoročně zapojuje i přepravní společnost GLS.
„Předpokládáme, že z našich řad se letos opět zúčastní zhruba 30 dobrovolníků. Budeme uklízet téměř dvoukilometrový úsek silnice v jihlavské průmyslové zóně u areálu našeho třídícího centra. Akce, která se již stala pevnou součástí našeho programu udržitelného rozvoje, je pro nás další možností, jak pomoci přírodě,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Množství pohozeného odpadu na Vysočině klesá
Dobrou zprávou je, že množství odpadků sesbíraných díky akci Čistá Vysočina v průběhu let klesá. Během minulého 10. ročníku projektu sesbíralo více než 22 tisíc dobrovolníků dohromady 73 tun odpadu. O rok dříve odvezený odpad vážil celkem 82 tun a v roce 2016 dokonce 104 tun. „Situace se zlepšuje, a to i díky projektům, jako je Čistá Vysočina. Všeobecně je navíc patrné sílící úsilí firem i jednotlivců o ekologický přístup ve všech směrech. Proto se i my v našem programu ThinkGreen snažíme vysazovat stromy, obměňovat vozový park moderními ekologickými vozy nebo podporovat projekty typu Do práce na kole. Pravidelně monitorujeme, jak se nám daří snižovat emise, spotřebu zdrojů nebo recyklovat odpad,“ dodává Pavel Včela.

Pomoci s úklidem přírody může každý
Kraj Vysočina vítá pomoc každého, kdo je ochotný přiložit ruku k dílu. K účasti na projektu se lze přihlásit elektronicky, a to pomocí formuláře na webových stránkách kraje. Pytle na odpad budou zdarma k dispozici přímo na kontaktních místech. Jarní úklid přírody organizují i další kraje České republiky. Například podle iniciativy Ukliďme svět, ukliďme Česko bude v letošním roce hlavním úklidovým dnem sobota 6. dubna. Vedle vlastnoručního sběru odpadu lze dobročinnou aktivitu podpořit také finančně nebo materiálně, například darováním rukavic nebo pytlů na odpadky.

  • Facebook
  • Twitter