Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Přednáška o 3D modelech bývalé jezuitské koleje a kostela Jména Ježíš v Telči

/
/
/
930 ZobrazeníDalší přednáška z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás pořádá telčské pracoviště Národního památkového ústavu v úterý 10. března, představí 3D modely bývalé jezuitské koleje a kostela Jména Ježíš v Telči.

Od 18.00 přednáší v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči Ondřej Hnilica a Ivan Klíma a vstup je zdarma.

Přednášející navážou na dřívější dílčí příspěvky zaměřené na stavební historii těchto dvou objektů. Bude přiblížena problematika přístupu k tvorbě virtuálního 3D modelu historické stavby. Na základě případové studie shrnou vypovídací hodnotu dostupných podkladů pro naši hypotetickou rekonstrukci. Dále bude popsána samotná ruční modelovací práce, zejména s důrazem na zjednodušování a limity, s nimiž je nutné při práci počítat, a to vzhledem k různým typům zadání, očekávatelnému výsledku a jeho využitelnosti.

Vizualizace ve 3D

Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal pevně ukotvenou tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.

  • Facebook
  • Twitter