Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Práce na silnici mezi Simtany a Keřkov probíhají podle plánu

/
/
/
564 ZobrazeníNa silnici I/19 mezi Stříbrnými Horami a Simtany na Havlíčkobrodsku pokračuje oprava povrchu silnice a jejího odvodnění. Firma odfrézovala asfaltové konstrukční vrstvy a po jejich odstranění došlo ke zhodnocení stavu odkrytého povrchu, který vykazuje větší množství poruch od trhlin různého charakteru až po plošné deformace vozovky a její prolomení. Poruchy souvisí s předchozím rozšiřováním této historické komunikace v kombinaci s částečně nefunkčním odvodněním.

Zatím došlo v průběhu prací k seříznutí zvýšené nezpevněné krajnice a zahájení odkopu a sanace okraje vozovky v jednom směru jízdy. V průběhu května budou pokračovat práce na odkopu a sanaci okrajů i na druhé straně vozovky zavážení lomovým kamenem a štěrkodrtí, hutnění a dosypávaní krajnic. Souběžně v návaznosti na sanaci okrajů se vybuduje odvodnění pomocí drenáží a v obci začistí okraje po frézování. To vše v rámci příprav na recyklaci za studena, která přijde na řadu na přelomu měsíce května a června. Veškeré práce zatím probíhají v souladu se schváleným harmonogramem, takže se s pokládkou první nové asfaltové vrstvy počítá v druhé polovině června.

  • Facebook
  • Twitter