Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Online koleda Tří králů je u konce, celkově sbírka brodské charitě vynesla více než milion korun

/
/
/
532 ZobrazeníOnline koleda, do které se lidé mohli v rámci Tříkrálové sbírky zapojit netradičně až do 30. dubna letošního roku, vynesla Oblastní charitě Havlíčkův Brod přesně 201 743 korun. Celkový výtěžek sbírky nakonec překročil jeden milion korun.

Nepříznivá epidemiologické situace, která v Česku na začátku letošního roku panovala, přinesla do tradiční Tříkrálové sbírky několik novinek. Tři krále zpívající v ulicích a pochodující od domu k domu nahradily pevně umístěné kasičky v obchodech, na úřadech nebo v kostelech, do kterých mohli lidé vložit příspěvek do 24. ledna. „V celém regionu vikariátů Havlíčkův Brod a Humpolec jsme rozmístili 222 kasiček, které ukrývaly krásných 981 892 korun,“ připomněla koordinátorka Tříkrálové sbírky v regionu Oblastní charity Havlíčkův Brod Pavlína Nováková. Své online dveře ale dárci mohli Třem králům otevřít až do 30. dubna. „Na www.trikralovasbirka.cz si lidé mohli poslechnout koledu, přijmout požehnání a přispět přímo naší charitě,“ přibližuje historicky první online koledu Pavlína Nováková. Do sbírky mohli lidé přispět nově také zasláním finančního daru na sbírkový účet konkrétní charitě. Výsledek online koledy pak zahrnuje oba způsoby darování. „Dary přijaté prostřednictvím tříkrálového webu a přímé platby přijaté na sbírkový účet pod variabilním symbolem naší charity nakonec překročily částku 200 tisíc korun. To je o téměř 60 tisíc korun víc, než jsme evidovali ke konci ledna,“ svěřuje Pavlína Nováková.

Štědří dárci nakonec havlíčkobrodské charitě věnovali celkem 1 183 635 korun. „Pomoci a projevu solidarity s potřebnými si nesmírně vážíme, obzvláště v této nelehké době,“ poděkovala ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Simona Tomanová. Celých 65 % využije brodská charita na podporu a pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným. „Výtěžek poputuje mimo jiné na vytvoření a udržení pracovních míst v humpoleckém Středisku charitní pomoci nebo na dofinancování mzdových a provozních nákladů Domácí hospicové péče,“ vyjmenovává Simona Tomanová. Další prostředky půjdou na projekty Diecézní katolické charity Hradec Králové, pomoc potřebným v zahraničí a celostátní projekty.

Podrobné výsledky i záměry sbírky najdete na www.hb.charita.cz.

  • Facebook
  • Twitter