Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pouť na Masarykově náměstí v Jihlavě letos nebude

/
/
/
683 ZobrazeníSvětská pouť se na Masarykově náměstí v Jihlavě pořádá už třináct let. Letos ale pouťové atrakce na náměstí nevyrostou. Rada města Jihlavy zamítla žádost od provozovatele na uspořádání pouti a neodsouhlasila zveřejnění záměru pronajmout centrum pro pouťové atrakce.

„Město připravilo nabídku na možnost konání poutě v tradičním termínu, a to v areálu letního kina, včetně přiléhající louky. Nabídku však pořadatel odmítnul s tím, že si našel pro pouť jiné prostory v soukromém vlastnictví. Rád bych sdělil, že veškerá komunikace probíhala v konstruktivní atmosféře a pořadatel vůli města respektuje,“ uvedl vedoucí odboru kultury, školství a tělovýchovy jihlavského magistrátu Tomáš Koukal.

Členové vedení města se však shodli, že pouť na Masarykovo náměstí patří, ale v kultivovanější formě. „Město ukázalo, že umí uchopit Svatého Martina i Havíření. Chtěli bychom, aby i pouť byla takto koncipována, snahou města bude najít při pořádání společné řešení,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast územního plánování Vít Zeman.

  • Facebook
  • Twitter