Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Poslední šance zapojit aleje Vysočiny do ankety Alej roku 2021

/
/
/
655 ZobrazeníDo uzávěrky soutěže Alej roku zbývá necelý týden. Na Vysočině je zatím přihlášeno šest z celkem 60 alejí z celé republiky. Další soutěžní nominace je možné zasílat na www.alejroku.cz už jen do úterý 26. října do 12.00. Začátkem listopadu pořádající spolek Arnika vyhlásí celonárodní hlasování.

Pro vítěznou alej bude česká veřejnost hlasovat od 2. listopadu 2021 do 7. ledna 2021. Jedenáctou Alej roku i nejkrásnější stromořadí v jednotlivých krajích pak Arnika vyhlásí koncem ledna příštího roku.

Nominované aleje na Vysočině
Bolechovská alej
Alej mezi Pacovem a obcí Zhořec
Kališťská alej
Dědkovská alej
Alej mezi obcemi Číhošť a Zdeslavice
Alej na Fryšku

Přihlášku může do ankety zaslat kdokoli – jednotlivci, rodiny, sdružení, firmy, školy i obce. Absolutní vítěz jako hlavní cenu obdrží let balonem. Všech čtrnáct regionálních vítězů se může těšit na dárkové balíčky s poukazy od FotoŠkoda, knihy o památných stromech, dárky od Muzea Karla Zemana nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice. Patroni ankety navíc zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor získá digitální zrcadlovku značky Canon.

Cílem ankety je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Hledejte s námi nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje, které jste vysadili a o které budete pečovat i v příštích letech.

Úvodní foto: Alej mezi Pacovem a Zhořcem

  • Facebook
  • Twitter