Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava vyhrála cenu za třídění elektrospotřebičů

/
/
/
377 ZobrazeníKolektivní systém pro zpětný odběr Elektrowin zapojil české obce do soutěže ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů a Jihlava vyhrála první místo v kategorii Obec s nejvyšším počtem vyvezených Miniwinů. To znamená, že z jihlavských sběrných dvorů bylo odvezeno nejvyšší množství klecových kontejnerů, tzv. miniwinů, s odevzdanými elektrospotřebiči. Kromě diplomu město získalo také 20 tisíc korun, které poputují do Ekofondu odboru životního prostředí.

„Je otázkou, zdali je taková cena známkou dobrého či špatného zacházení s odpady. Jihlavané odpad třídí dobře, což je doloženo jak statistikami odboru životního prostředí, tak Odpadovými Oskary, které za třídění získala od neziskové organizace na ochranu přírody již dvakrát. Zároveň to je však důkazem, že Jihlavané hodně nakupují a mají velkou spotřebu,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková s tím, že tipy na správné nakupování či zacházení s odpady Jihlavané naleznou na stránce odpadyjihlavy.cz.

Odměna dvacet tisíc korun poputuje do Ekofondu odboru životního prostředí. „Tyto finance budou využity na práce v oblasti odpadového hospodářství, například na osvětu,“ doplnila Ruschková.

  • Facebook
  • Twitter