Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté obvinili řidiče ze dvou trestných činů

/
/
/
652 ZobrazeníKriminalisté z Pelhřimova ukončili prověřování okolností tragické dopravní nehody, která se stala 31. července loňského roku v dopoledních hodinách v Humpolci. Při nárazu osobního vozu Hyundai Tuscon do dětského dvojkočárku byly tehdy těžce zraněny dvě – na kočárku převážené – malé děti.

„Dvouapůlletý chlapeček utrpěl velmi vážná zranění, kterým podlehl. Vážně zraněnou osmiměsíční holčičku museli záchranáři transportovat vrtulníkem do zdravotnického zařízení. Zranění utrpěla také sedmapadesátiletá žena, která kočárek vedla,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Kriminalisté si k objasnění příčiny nehody a ke stanovení průběhu nehodového děje vyžádali vypracování několika znaleckých posudků z odvětví dopravy. „Ze závěrů znaleckých posudků jednoznačně vyplynulo, že viníkem dopravní nehody je čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního vozu, který se zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla a nepřizpůsobil rychlost jízdy. S vozem v daném místě vyjel do protisměru, kde narazil do boku dětského dvojkočárku, na kterém seděly obě děti. Vlivem nárazu upadla na zem také žena, která kočárek vedla,“ dodal Luboš Jakoubek, zástupce vedoucího územního oboru Pelhřimov.

Vyšetřovatel koncem uplynulého týdne zahájil trestní stíhání řidiče osobního vozu a obvinil ho ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. „V případě prokázání viny hrozí řidiči trest odnětí svobody v trvání až šesti let.
Až do ukončení vyšetřování nebudeme k případu tragické dopravní nehody poskytovat žádné další informace, a to zejména s ohledem na skutečnost, že se dopravní nehoda týkala nezletilých dětí,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter