Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Žďársku dopadli pachatele krádeže nafty

/
/
/
968 ZobrazeníVelkomeziříčtí policisté zadrželi dva muže bezprostředně po tom, co odcizili naftu ze zemědělských strojů. Z místa činu se pokusili ujet vozidlem, policisté je ale dopadli a zadrželi. Na svědomí toho mají oba hříšníci víc.

„Dva muže ze Žďárska ve věku jednadvacet a dvacet let dopadli policisté ve čtvrtek 11. října. Ve středu 10. října krátce před půlnocí byli oba muži na volně přístupném pozemku v Mostišti na Žďársku, kde odčerpali a odcizili pětadvacet litrů motorové nafty ze zaparkovaného kombajnu.

Sud s odcizenou naftou, archiv Policie ČR

Následně ve stejné obci muži poškodili uzavírání palivové nádrže u kolového traktoru LIAZ, odkud odčerpali a odcizili dva litry nafty. Z místa činu odjížděli osobním autem Volkswagen ve směru na Měřín. Na trase podezřelé vozidlo zaregistrovala policejní hlídka a rozhodla se provést kontrolu. Muži v automobilu začali před policisty ujíždět a policisté je pronásledovali. Automobil zastavili v Brněnské ulici v Měříně,“  popsala událost policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Při prohlídce vozu policisté nalezli plastový sud zabalený v igelitovém pytli, v němž se nacházelo přes dvacet litrů nafty, v zavazadlovém prostoru pak plastové hadice.
„Oba podezřelé muže na místě policisté zadrželi, zajistili odcizenou naftu a věci důležité pro trestní řízení. Zadržené muže převezli na policejní služebnu. Prohledali místa činů a vše zadokumentovali. Zahájili také úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Dalším prověřováním policisté zjistili, že muži mají na svědomí krádeže nafty, ke kterým došlo na konci srpna. V noci ze středy 22. srpna na čtvrtek odcizili v Lísku nedaleko Bystřice nad Pernštejnem ze zaparkovaného traktoru čtyřicet litrů nafty. K další krádeži pak došlo ve stejné obci o dva dny později, kde bylo ze dvou traktorů odcizeno více jak dvě stě litrů nafty,“ dodala Stanislava Miláčková. Odcizená nafta z krádeže, ke které došlo minulý týden, byla vrácena zpět majiteli. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.
„Oběma zadrženým mužům jsme sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže ve formě spolupachatelství,“ dodal Přemysl Bdinka, vedoucí obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí. Policejní inspektor oběma mužům sdělil podezření ze spáchání trestné činnosti, za což jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

  • Facebook
  • Twitter