Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté kontrolovali vodní nádrž Švihov

/
/
/
4061 ZobrazeníObdobí, kdy lidé vyhledávají vodní plochy a jejich okolí, a to jak za účelem kempování, turistiky, koupání nebo rybaření, je v plném proudu. Ne všechny vodní nádrže a plochy jsou k těmto aktivitám vhodné, v některých případech je pohyb v jejich okolí zakázaný. Mezi takové patří i vodní nádrž Švihov.

„Vodní nádrž Švihov leží v prvním pásmu hygienické ochrany, pohyb v jejím okolí je proto zakázaný. Samozřejmě zde platí i zákaz koupání a rybolovu. Kromě kompetentních osob z Povodí Vltavy a policie sem nikdo nesmí“, sdělil npor. Bc. Josef Daněk, zástupce vedoucího obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou.

Na dodržování zákonů v okolí přehrady Švihov dohlížejí policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou a z policejní stanice v Ledči nad Sázavou, která je jeho součástí. K výkonu dohledu na přehradě jsou vybaveni motorovým člunem RYDS, se kterým kontrolují přehradu už několik let. V roce 2015 se jejich výbava rozšířila ještě o prám.

„Člun je rychlejší, motor má větší výkon, a může jet až šedesátikilometrovou rychlostí. Prám má své výhody převážně ve větší kreativitě při jeho využití a je úspornější. Ideální je kombinace využívání obou,“ řekl npor. Daněk.

Policisté tuto techniku využívají také v případě mimořádných událostí. Na zimu člun z přehrady odváží a probíhá jeho údržba. V dubnu nebo v květnu se potom opět vrací zpět na vodu.

Kontroly na vodní nádrži a v jejím okolí provádějí policisté jak sami, tak ve spolupráci s pracovníky povodí Vltavy. Probíhají nepravidelně a zejména v letních měsících, kdy někteří lidé porušují zákaz a chodí se do přehrady koupat nebo chytají ryby. V případě, že policisté takového přestupce odhalí, vše zadokumentují a vyřeší buď v příkazním řízení, nebo postoupí k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Ve středu 11. července tak opět z policejního přístaviště v blízkosti Budče vyrazila policejní hlídka na hladinu přehrady. Od osmé hodiny ráno do jedenácté hodiny dopoledne policisté kontrolovali dodržování zákona na přehradě a jejím okolí. V rámci kontroly neodhalili žádnou osobu, která by se přes zákaz pohybovala v ochranném pásmu.

Stanislava Miláčková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina

  • Facebook
  • Twitter