Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Jihlavští kriminalisté objasnili loupežné přepadení v Telči

/
/
/
779 ZobrazeníKriminalisté jihlavského územního odboru objasnili případ loupeže, ke které došlo v červnu v Telči. Obětí útoku se stal náhodný mladý muž, který se s útočníky neznal. Kriminalistům se podařilo oba podezřelé muže vypátrat a zahájili jejich trestní stíhání. Muži ve věku devětatřicet a dvacet let, oba recidivisté, byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

Případ začal pro policisty jihlavského územního odboru v sobotu 16. června před polednem přijetím oznámení o napadení mladého muže v Telči. Policisté ihned vyjeli na místo a začali zjišťovat veškeré dostupné informace. Napadený muž byl drobně zraněn a z toho, co se mu stalo, byl značně rozrušen. Policisté provedli šetření a místo, kde k činu došlo, ohledali a zadokumentovali. Vzhledem k tomu, že vzniklo důvodné podezření na spáchání loupeže, převzali případ jihlavští kriminalisté. Prováděli další šetření za účelem zjištění totožnosti obou útočníků a vyhodnocovali všechny získané informace i poznatky. Na základě prověřování se kriminalistům podařilo oba podezřelé vypátrat a dopadnout. Muže ve věku devětatřicet a dvacet let důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu zadrželi a oba byli umístěni do policejních cel.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou mužů. „Devětatřicetiletý muž z Pelhřimovska a dvacetiletý muž Jihlavska byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže spáchané ve spolupachatelství, starší z nich byl navíc obviněn ještě ze spáchání přečinu výtržnictví,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality npor. Radomír Němec. Oba obvinění muži byli už v minulosti soudně trestáni a trest si za spáchanou trestnou činnost odpykali i ve věznici. Mladší z nich byl naposledy odsouzen na začátku letošního roku a až do roku 2019 je ve zkušební době uloženého podmíněného trestu odnětí svobody.

Obvinění muži byli v sobotu 16. června ráno na vlakovém nádraží v Telči, kde byl v tu dobu náhodou také mladý muž, který ani jednoho z nich neznal. Muži k němu přišli a oslovili ho. Mladý muž raději z místa odešel a směřoval na ulici Slavíčkova. Muži ale vyběhli za ním a na ulici ho jeden z nich fyzicky napadl. Obviněný devětatřicetiletý muž ho udeřil pěstí do oblasti hlavy, jeho o devatenáct let mladší komplic napadenému mladému muži vytrhl z ruky tablet a poté oba obvinění z místa utekli. Napadený mladý muž následně oznámil fyzický útok policii.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů Radomír Němec.

  • Facebook
  • Twitter