Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Stroj času v Dukovanech

/
/
/
783 ZobrazeníLetos už podruhé probíhá příměstský tábor také v Jaderné elektrárně Dukovany. Účastní se ho 25 dětí dukovanských zaměstnanců ve věku 6-12 let, jejichž rodiče se podílí na nepřetržitém provozu elektrárny.

Letní příměstský tábor se v Jaderné elektrárně Dukovany pořádá v letošním roce podruhé, a to opět ve dvou termínech. Tématem prvního ročníku bylo cestování, letos je pro děti připraven program pod názvem Stroj času aneb nová dobrodružství Joulinky a Watíka. Zázemí našli mladí táborníci v základní škole v nedalekých Dukovanech, které jsou partnerskou obcí elektrárny.

První týden tábora probíhá od 9. do 13. července. „Máma mě ráno odveze do informačního centra, kde s kamarády Davidem a Jirkou zkoušíme nové modely nebo hrajeme různé hry, potom vždycky odjedeme autobusem do Dukovan. Vyrobili jsme si batůžky a chytali jsme draka. Vůbec se mi nechtělo domů,“ říká devítiletý Vašík s batůžkem na zádech. Děti strávily také jedno odpoledne v elektrárně, prohlédly si techniku dukovanských hasičů, vybavení speciální zásahové jednotky policie a havarijní kryt. V polovině týdne se děti vypravily na výlet do Mohelna, kde si připravily samy oběd v podobě opečených špekáčků a přes Mohelenskou hadcovou step a kolem řeky Jihlavy došly pěšky zpět do elektrárny.

„Tábor je v plném proudu, letos cestujeme pomocí stroje času různými obdobími. Naším největším úkolem je najít Joulinku, která se ztratila někde v časoprostoru. Děti si vyzkouší ledacos, prozkoumávaly například pyramidu, zápasily v rytířských soubojích a lovily i mamuta,“ říká s úsměvem vedoucí tábora Marie Bendová ze studentského klubu Katolického gymnázia Halahoj Třebíč, který tábor zajišťoval.

„I v době letních prázdnin musíme zajistit nepřetržitý provoz naší elektrárny. Proto se snažíme zaměstnancům, kteří mají malé děti, toto období trošku usnadnit a jejich děti zabavit a poskytnout jim i trochu technických zajímavostí o nás. Vítám také možnost, kdy se děti našich zaměstnanců mohou seznámit s prostředím, kde jejich rodiče pracují,“ říká ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Elektrárnu můžete navštívit i prostřednictvím virtuální prohlídky. Druhý turnus „jaderného“ příměstského tábora se uskuteční opět pod taktovkou elektrárny a klubu Halahoj Třebíč druhý týden v srpnu 6.-10.8.2018 ve stejném počtu 25 dětí a věkovém rozmezí 6 – 12 let.

Foto: zdroj EDU

  • Facebook
  • Twitter