Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté dohlížejí na dopravu na Vysočině

/
/
/
1040 ZobrazeníDopravně bezpečnostní akce, zaměřená na všechny typy silnic, včetně dálnice D1, probíhá od rána v pátek 26. června. Policisté už zjistili řadu přestupků.

„Při kontrole na 117. kilometru D1 ve směru na Brno policisté zjistili přetíženou dodávku, jednalo se o cizince, kterému za přetížení uložili policisté kauci ve výši 5000 korun. Vozidlo bylo přetížené o 430 kg,“ popsala jeden z přestupků Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Velkým problémem je podle jejích slov v poslední době, zejména na dálnici D1, jízda s přetíženým dodávkovým vozem a s tím související riziko vyššího počtu vážných dopravních nehod, které způsobí řidiči dodávek. „Přetěžování dodávek výrazně zhoršuje jízdní vlastnosti vozidla, takže na silnici nemusí být spolehlivě ovladatelné a má výrazný dopad také na délku brzdné dráhy. Policisté Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina se na důkladné kontroly dodávkových vozidel a kamionů zaměřují dlouhodobě. Speciálně vyškolení policisté nejdříve zkontrolují, zda má řidič v pořádku doklady potřebné k řízení a provozu vozidla a doklady související s přepravovaným nákladem. Zjišťují, zda profesionální řidiči dodržují pravidla, která se běžných řidičů netýkají – tedy zda dodržují bezpečnostní přestávky a nepřekračují zákonem stanovenou dobu jízdy. Současně s tím probíhá vážení vozidla, kontroluje se jeho technický stav i správné uložení nákladu,“ doplnila Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter