Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Cyklostezka do Luk nad Jihlavou bude uzavřena kvůli opravě

/
/
/
1230 ZobrazeníCyklotrasa č. 26 Jihlava – Třebíč – Raabs je z důvodu dlouhotrvajících dešťů obtížně průjezdná v úseku od zahrádek naproti cvičišti pro psy po ul. Hůlová. Od pondělí 29. června se začne opravovat a bude v tomto úseku uzavřena.

Cyklostezky v Jihlavě podél řeky na řadě míst zaplavila po posledních vydatných deštích voda a bláto, u kynologického cvičiště si to vyžádá přibližně dvoutýdenní opravu.

U zdejších chat a zahrádek pod strmým lesním svahem je cyklostezka průjezdná jen s maximální opatrností a pro velmi otrlé cyklisty. V žádném případě nedoporučujeme průjezd pro rodiny s dětmi. Podle sdělení zahrádkářů zde již došlo k několika karambolům. Vytvořila se zde laguna hluboká asi 20 cm plná vody a bláta. Nejfrekventovanější cyklostezku Jihlava-Třebíč-Raabs mezi Jihlavou a městysem Luka nad Jihlavou bude nutné kvůli opravě tohoto místa asi na dva týdny uzavřít. Na místě budou dělníci pracovat na odvodnění.

Plno vody a bláta je také u řeky Jihlavy ve Starých Horách u restaurace Venuše. Sem odbor dopravy jihlavského magistrátu posílá pracovníky Služeb města Jihlavy (SMJ) na odstranění bláta z cyklostezky. Čeká se na pokles vodní hladiny a do poloviny příštího týdne má být místo vyčištěno.

Vše ovšem bude záviset na tom, jaké bude počasí. Pokud hladina řeky neklesne a místo nevyschne, není vyčištění možné. Dle sdělení prováděcí firmy SMJ, lze bláto odstranit, jen když alespoň částečně vyschne. V tomto místě se jedná o opakující se problém vždy, když je vyšší hladina vody. Místo je ale snadno objízdné přes silnici po mostě.

  • Facebook
  • Twitter