Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policejní psovodi kontrolují okolí Vírské přehrady

/
/
/
1812 ZobrazeníBěhem prázdnin láká slunné počasí ke koupání v přírodních koupalištích a nádržích, kempování u vody a turistickým výletům v jejich okolí. Vedle vodní nádrže Švihov je dalším vodním dílem na Vysočině, kde jsou takové aktivity přímo zakázané, Vírská přehrada. 

Vírská údolní nádrž je zdrojem zásob pitné vody a vztahuje se tak na ni první pásmo hygienické ochrany. Proto je samotná přehrada a její okolí k rekreačním účelům nepřístupná a platí zde samozřejmě i zákaz rybolovu.

 

Policisté kontrolují okolí Vírské přehrady, foto: Policie ČR

Kontroly Vírské vodní nádrže provádějí v rámci plnění svých služebních povinností také policejní psovodi. „Kontroly provádíme nepravidelně, během celého roku a v denní i noční dobu,“ uvedl Lukáš Čejka, vrchní asistent oddělení služební kynologie skupiny základních kynologických činností Žďár nad Sázavou.
Psovodi obchází břehy přehrady a kontrolují, zda se v místech ochranného pásma nenacházejí osoby, které by porušovaly zákaz vstupu. „V letních měsících někteří lidé porušují zákaz a chodí se do přehrady koupat nebo chytají ryby, proto tyto kontroly probíhají mnohem častěji. V rámci jedné obchůzky policejní psovodi zkontrolují přibližně dvanáctikilometrový úsek v okolí přehrady. Každý služební pes je při kontrole vybaven obojkem, který je označen nápisem Policie. Kontrolovaná osoba tak ihned pozná, že se jedná o služebního psa Policie České republiky. 
V případě, že policejní psovod takového přestupce odhalí, vyřídí daný přestupek podle jeho závažnosti, buď na místě domluvou, nebo si vyžádá součinnost policistů z obvodního oddělení v Bystřici nad Pernštejnem. Bystřičtí policisté pak přestupek vyřeší v příkazním řízení na místě uložením pokuty, nebo věc zadokumentují a postoupí k projednání příslušnému správnímu orgánu,“ doplnila policejní mluvčí Stanislava Miláčková s tím, že jedna z takových kontrol proběhla ve čtvrtek 16. srpna.
„Kolem deváté hodiny ráno vyrazili do terénu v okolí Vírské nádrže policejní psovodi nprap. Lukáš Čejka se svým belgickým ovčákem jménem Ares a nstržm. Hana Břízová s německým ovčákem Indym. Kontrola probíhala do půl dvanácté a policisté kontrolovali dodržování zákona v okolí vodní nádrže. V rámci kontroly neodhalili žádnou osobu, která by se přes zákaz pohybovala v ochranném pásmu,“ uzavřela policejní mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter