Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pohádkové odpoledne v parku Budoucnost mělo rekordní návštěvnost, dětem se nejvíce líbili čerti

/
/
/
1625 ZobrazeníPři příležitosti Mezinárodního dne dětí uspořádalo Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod tradiční Pohádkovou cestu. Akce se zúčastnilo více než tři sta dětí. Kromě oblíbeného Pribináčka, hlavního maskota celé akce, se dětem nejvíce líbili čerti.

V pořadí 18. ročník Pohádkové cesty odstartoval v parku Budoucnost na celkem deseti stanovištích, kde na děti čekali dobrovolníci převlečení za pohádkové bytosti. „U Brouka Pytlíka děti překonávaly překážkovou dráhu, s Ferdou Mravencem stavěly mraveniště a u Rumcajse a Manky rozeznávaly jedlé houby od těch jedovatých,“ vyjmenovává některé z úkolů Lenka Hurtová, koordinátorka Mateřského centra Zvoneček s tím, že dětem se podle výsledků ankety nejvíce líbilo v pekle u čertů. Kromě nich na akci zavítal i Pribináček. „Děti byly z Pribináčka nadšené. Fotily se s ním a na konci cesty si za splnění úkolů pochutnaly na sladkých odměnách v podobě Pribináčků, Kapsíků a zmrzlinek,“ uvádí Jana Houlíková, která akci pomáhala organizovat.

Pribináček, maskot akce

Podle hlavní organizátorky Anny Doleželové měla letošní Pohádková cesta rekordní návštěvnost. „V průběhu celého odpoledne se akce zúčastnilo 331 dětí v doprovodu rodičů nebo dalších rodinných příslušníků a známých. To je více než v minulých letech,“ svěřuje Anna Doleželová, koordinátorka Mateřského centra Zvoneček. Akce proběhla za dodržení veškerých vládních a hygienických opatření. „Akci jsme oproti dřívějším ročníkům protáhli do pozdního odpoledne. Díky tomu rodiny přicházely postupně. Stanoviště jsme rozmístili daleko od sebe, aby se lidé neshlukovali a všude byla návštěvníkům k dispozici desinfekce,“ popisuje Anna Doleželová.

  • Facebook
  • Twitter