Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pod Zubštejnem se tancovalo, hodovalo a řinčely meče

/
/
/
662 ZobrazeníNad obcí Pivonice nedaleko Bystřice nad Pernštejnem stojí na kopci hrad Zubštejn a jako každý rok i letos se zde konal tradiční festival historického šermu, hudby a tance. Letos už po sedmnácté a jako každý rok nabídl program velice pestrou podívanou.

Program odstartoval v sobotu od devíti hodin, kdy proběhlo slavnostní zahájení a už při výšlapu z parkoviště na vrchol kopce, bylo z dálky slyšet řinčení mečů. Na návštěvníky čekalo pod hradem také několik stánků, kde si mohli zakoupit od drobných šperků, dřevěných hraček, až po nejrůznější dobroty. Nechyběl ani kovář se svou dílnou, který předváděl zájemců své řemeslo. Kdo chtěl, mohl si také vyzkoušet jak těžká práce to je. Během dne se na pódiu a před ním vystřídalo několik vystoupení. Návštěvníci se tak mohli zaposlouchat do zvuků středověkých nástrojů a poslechnout si dobové písně, nebo shlédnout vystoupení šermířských skupin. Pro ty otrlé byla také připravena ukázka práva útrpného. Svou show také předvedl fakír, nechyběla chůze a skákání po střepech, ale také zapojil několik návštěvníků, kteří mu pomohli při ulehání na hřeby. Nakonec přidal také ukázku plivání ohně. Celodenní program po setmění zakončila svou ohnivou show skupina Tartas a Dragons fire show.

Fotoreportáž: Hana Mašková

  • Facebook
  • Twitter