Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Petr Křivský vystavuje v Galerii Na Půdě ve Světlé nad Sázavou

/
/
/
1589 ZobrazeníOd středy 23. října až do 17. listopadu mohou milovníci výtvarného umění navštívit v Galerii Na Půdě ve Světlé nad Sázavou výstavu rodáka ze Sobíňova Petra Křivského.

„Moje malování začalo už na základce, ale hlavní zkouška trpělivosti probíhala u lepení modelů veteránů z časopisu ABC. Postupně jsem začal lepení modelů kombinovat s obkreslováním různých motivů z časopisů či knížek a postupně jsem přešel na kresbu. V tu chvíli jsem si pořídil první chytrou knihu o malbě a začal pomalu zkoušet, jak mi to půjde. Pak už se moje chuť malovat odvíjela od volného času a poznávání nových malířů,“ vzpomíná na své začátky Petr Křivský
Na úterní vernisáž malíře přišel podpořit i jeho učitel Josef Saska, který při svém proslovu vyzdvihl, jak dobrým a vzorným žákem byl. Křivského ale kromě jeho učitele přišlo podpořit i spoustu přátel a známých. „Chtěl bych vám všem moc poděkovat za to že jste přišli. Tato výstava je mojí první ale hlavně poslední v takovém rozsahu, jelikož už nikdy takovou sbírku dohledávat nebudu, takže si ji pořádně prohlédněte,“ dodává autor za závěr.
Otevírací doba výstavy: úterý až pátek od 9.00 do 17.00. V pondělí 28. října bude otevřeno od 13.00 do 17.00.

  • Facebook
  • Twitter