Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Odlož mobil v knihovně a vyhraj

/
/
/
1110 ZobrazeníOdevzdat starý mobilní telefon v knihovně a mít šanci vyhrát hodnotné odměny mohou v těchto dnech obyvatelé dvou desítek měst v Jihočeském kraji a na Vysočině.

Zapojené instituce budou mezi sebou soutěžit v rámci pilotního projektu Odlož mobil v knihovně o hlavní cenu dvacet tisíc korun, kterou získá instituce, v níž se podaří do 11. prosince shromáždit nejvíce mobilních telefonů. Prostředky mohou využít např. na nákup nových knih či organizaci akcí pro veřejnost.
Máte-li tedy doma nějaký vysloužilý mobilní telefon a jen vám leží v šuplíku, vezměte ho a odneste například do knihovny ve Světlé nad Sázavou. Zde je pro telefony připravený speciální papírový box. Navíc velkou motivací je, že každý, kdo se do akce zapojí, bude zařazen do slosování o poukázku na nákup knih v hodnotě 2 500 korun.
Veškeré vybrané telefony budou po ukončení soutěže podle předány k odborné recyklaci. Mobilní telefon stejně jako celou řadu ostatního drobného elektra používáme každý den. Elektrické a elektronické přístroje totiž obsahují velké množství různých materiálů, které se recyklací vrací zpět do oběhu a není je pak potřeba nově vyrábět či těžit. Typický mobilní telefon obsahuje mj. 62 % plastů a ostatních materiálů, 16 % keramiky, 15 % mědi, 3 % železa a necelé procento zinku, niklu a stříbra.

  • Facebook
  • Twitter