Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pelhřimov: Klíčová křižovatka se otevře v úterý

/
/
/
1728 ZobrazeníNejdůležitější letošní investice v Pelhřimově, vybudování kruhové křižovatky u kina Vesmír, po čtyřech měsících končí. Auta na ní vjedou v úterý 21. srpna.

„Nic by tomu nemělo bránit. Jsme prakticky hotovi a pyšní na dodržení daného termínu, protože, jak viděla i veřejnost, nešlo o snadnou stavbu,“ uvedl Petr Seknička, ředitel oblasti Vysočina ze společnosti Swietelsky stavební, která zakázku získala ve výběrovém řízení ve sdružení s firmou VHS stavby.

Vedle křižovatky se opravoval ještě povrch vozovky ve Vlásenické ulici a rekonstruovalo parkoviště KD Máj.. Pohled z dronu, červenec 2018, foto: Swietelsky stavební

Stavba za 16,7 milionů s DPH začala počátkem dubna pracemi na inženýrských sítích a samotné okružní křižovatce. Během dalších tří měsíců se rekonstruoval vodovod, kanalizace a také plynovod, teplovod a veřejné osvětlení. Součástí zakázky byla rovněž překládka sdělovacích kabelů a rekonstrukce chodníků.
„Zásadní pro plynulost stavby byla koordinace prací, neboť se na poměrně malém staveništi v jednu chvíli sešlo i několik firem. Navíc v centru města, kde platí omezení pro vjezd nákladních vozidel,“ uvedl Petr Kříž, hlavní stavbyvedoucí Swietelsky stavební. Navazující stavba, týkající se úpravy ploch v lokalitě Krásovy Domky a parkoviště u KD Máj, se kompletně otevře do konce srpna.

Kruhový objezd v pátek 17. srpna

Kruhový objezd nahrazuje průsečnou křižovatku ulic Třída Legií, Pod Kalvárií, Vlásenická a Na Hradišti a přinese větší bezpečnost a plynulost dopravy v místě, které patří v Pelhřimově k nejproblémovějším dopravním uzlům. Vnější průměr křižovatky 36 metrů umožní bezproblémový průjezd i autobusům.
Investorem stavby okružní křižovatky a úpravy lokality Krásovy Domky a KD Máj je město Pelhřimov, investorem opravy povrchu Vlásenické ulice pak Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

  • Facebook
  • Twitter