Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pavol Hammel a skupina Prúdy v Jimramově

/
/
/
1698 ZobrazeníSkupina Prúdy se zastaví v rámci letní části The Best of tour 2018 na Vysočině, v sobotu 25. srpna vystoupí v Jimramově. Jedná se o největší koncertní šňůru v novodobé historii kapely. Odstartovala 27. července v Trnavě a skončí 9. prosince v Bratislavě.

Zpěvák, skladatel a textař Pavol Hammel věnuje šňůru památce svým kolegům Mariánu Vargovi a Fedoru Frešovi, který odešel do hudebního nebe nedávno. Na jeho místo baskytaristy nastoupí do kapely Anton Jaro, který s Pavlom Hammelom nahrával album Stretnutie s tichom z roku 1978. Na návštěvníky koncertu čekají hity Zvoňte zvonky,
Chlapci z mesta či Čierna ruža, skupina Prúdy zahraje v devatenácti slovenských a v šesti českých městech. Po Náměšti nad Oslavou, kde se Pavol Hammel představil koncem července, se další koncert na Vysočině uskuteční právě v Jimramově v sobotu 25. srpna od 20.20 v parku Bludník.

Pavol Hammel oslaví v prosinci letošního roku sedmdesát let, skupina Prúdy zase padesát let existence, stejně jako jejich společný legendární album Zvonky zvoňte, který před půlstoletí nahráli. Skupina Prúdy už na turné nevystoupí v původním složení. Minulý rok v létě ji opustil Marián Varga a před krátkou dobou baskytarista Fedor Frešo. „Marián Varga a Fedor Frešo byli moji kamarádi, hudebníci, s kterými  jsme vlastně začali psát histórii slovenské, ale i československé rockové hudby nahráním alba Zvonky zvoňte,“ vzpomíná Pavol Hammel.

Na turné se skupina představí v sestavě: Pavol Hammel – zpěv, vokály, španělská kytara a ústní harmonika, Fero Griglák, kytary a vokál, Peter Preložník, klávesové nástroje, Igor Teo Skovay, bicí a perkuse. Fedora Freša nahradí v kapele Anton Jaro. Kontrabasista a baskytarista, kterého přezdívají Toník, hrával s Dežom
Ursínym a v skupině Fermata a koncertuje se svým jazzovým triem. Účinkoval v Německu v Broadwayských muzikálech a operetách a měl tu čest letět s Milesem Davisem v jeho letadle.

Více informací na www.pavolhammel.sk nebo Facebooku.

 

  • Facebook
  • Twitter