Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Partnerství korejské energetické firmy KHNP a Okresní hospodářskou komorou Třebíč

/
/
/
1385 ZobrazeníV úterý 11. února uzavřela Okresní hospodářská komora Třebíč zahraniční partnerství s jihokorejskou společností KHNP, která je jedním z potenciálních dodavatelů výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech.

Smlouvu o spolupráci podepsal na zámku v Dukovanech předseda představenstva Okresní hospodářské komory Třebíč Richard Horký a viceprezident KHNP Sangdon KIM.
„Český průmysl se připravuje na největší investici v novodobých dějinách České republiky. Je před námi výstavba nových bloků v Dukovanech, která zajistí dlouhodobý provoz jaderné elektrárny a energetickou soběstačnosti naší země. Jsem proto velmi rád, že se nám podařilo uzavřít první zahraniční partnerství s energetickou firmou světového významu. Těším se na vzájemnou spolupráci, která otevírá prostor také našim členům,“ pronesl Richard Horký. Hospodářská komora nevybírá dodavatele výstavby, to je záležitostí investora, tedy Skupiny ČEZ. Podle Horkého je jedním z úkolů hospodářské komory sdružovat podnikatele a spolupracovat s firmami. Právě spolupráce je podle něj zásadní a vede ke vzájemné prosperitě firem, ale i regionu, kde podnikatelé působí.
Viceprezident KHNP Sangdon Kim při podpisu sdělil, že spolupráce si velmi váží a chtějí i dále pokračovat. „Chceme v maximální možné míře spolupracovat s místními firmami a českým průmyslem,“ prohlásil. Po podpisu následovala společensko-pracovní večeře se zástupci významných firem, členů hospodářské komory, a prohlídka zdejšího zámku.

Slavnostní podpis zástupců obou stran

Spojuje je společný cíl: výstavba nového jaderného zdroje
Okresní hospodářská komora Třebíč společně s Energetickým Třebíčskem navázala první kontakt s KHNP v roce 2017 na kulatém stole v Třebíči. Vedení jihokorejské firmy představilo firmám a starostům z regionu svůj technický projekt a také představu o spolupráci v regionu. Ta se postupně rozvinula. Třetím rokem pořádají jihokorejští studenti dobrovolnický program v regionu, KHNP se stala generálním partnerem třebíčského hokeje a přispěla také Nemocnici Třebíč na pořízení ultrazvuku. Manažeři KHNP se setkávají s českými firmami při jednáních i na energetických konferencích, jejich zájmem je do výstavby zapojit z velké části právě české firmy.

KHNP provozuje 24 jaderných elektráren a dalších osm staví ve Spojených arabských emirátech a v Jižní Koreji.
Okresní hospodářská komora Třebíč je největší regionální komorou v České republice, v současnosti má 243 členů.

  • Facebook
  • Twitter