Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pachatelé krádeží na Hrotovicku v rukou policistů

/
/
/
671 ZobrazeníDva muži se vloupali do různých objektů na Hrotovicku a způsobili celkovou škodu za necelých sto tisíc korun. Většinu odcizených věcí ale kriminalisté zajistili a vrátili je zpět jejich majitelům. Krádeže mají na svědomí dva třicetiletí muži z Třebíčska, opakovaně soudně trestaní recidivisté.

„Byli obviněni z přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci spáchaných ve spolupachatelství, přičemž při krádeži byla způsobena větší škoda,“ uvedl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Oba byli v minulosti opakovaně soudně trestáni za různorodou trestnou činnost, jeden si odpykal trest i ve věznici. Jeden z nich byl navíc naposledy odsouzen vloni na podzim a až do roku 2021 je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody.


„Muži jsou obviněni z toho, že se letos v lednu během jedné noci vloupali na různých místech do celkem tří objektů. V Třesově vnikli do objektu u haly, kde vzhledem k tomu, že zde bylo uskladněné dříví, nic neodcizili. Pokusili se dostat i do skladu materiálu, to se jim ale nepodařilo. Kolem půlnoci se muži v Hartvíkovicích vloupali do zaparkovaného vozidla. U automobilu VW Transportér rozbili okno a odcizili z něho různé nářadí, přístroje a další věci. Krádeží způsobili škodu přes šedesát tisíc korun, další škoda vznikla poničením vozidla. V časných ranních hodinách pak dvojice směřovala ještě do obce Rouchovany, kde se muži vloupali do hospodářského stavení. Odcizili různé věci jako křovinořez, kabely, ponorné čerpadlo, brusku a další nářadí. Kromě krádeže způsobili škodu poškozením dveří a okna.
Odcizené věci se muži snažili zpeněžit a u několika nářadí se jim to i podařilo. Většinu odcizených věcí policisté zajistili a převzali si je zpět jejich majitelé,“ doplnila policejní mluvčí Jana Kroutilová. Případ kriminalisté předali s návrhem na podání obžaloby státnímu zastupitelství. „Za spáchanou trestnou činnost lze obviněným mužům uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.

  • Facebook
  • Twitter