Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Otorinolaryngologické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo moderní vyšetřovací jednotku

/
/
/
552 ZobrazeníDíky finanční podpoře města Pelhřimova ve výši jednoho milionu korun zakoupila Nemocnice Pelhřimov novou vyšetřovací jednotku pro otorinolaryngologické oddělení (ORL). Hlavní výhodou nové komplexní jednotky určené pro vyšetření krku, nosu a uší je přesnější a rychlejší diagnostika chronických a akutních onemocnění.

Na pelhřimovském ORL bylo v roce 2021 provedeno 24 048 výkonů. Ve dvou ambulancích jsou nejčastěji ošetřováni pacienti s onemocněním horních cest dýchacích tedy nosu, vedlejších nosních dutin, hrtanu, dále s nemocemi mandlí, po různých úrazech či s vývojovými vadami v oblasti ORL.
„Provádíme audiometrická vyšetření a disponujeme novým přístrojem na vyšetření sluchu u novorozenců. Výkonů je celá řada. Nová mobilní vyšetřovací jednotka nám nahradila dvacet let starou přístrojovou techniku. Výhodou tohoto vybavení je zabudovaný optický kamerový systém a součástí je i nový vyšetřovací mikroskop,“ sdělila primářka ORL pelhřimovské nemocnice Martina Hájková.

Představitelé města Pelhřimova starosta Ladislav Med a místostarostové Zdeněk Jaroš a Josef Koch zhlédli novou vyšetřovací jednotku na otorinolaryngologickém oddělení ve středu 13. dubna, kdy ocenili nejen její moderní vzhled, ale především praktičnost a šetrnost při vyšetření pacientů.

Radnice v Pelhřimově poskytuje nemocnici finanční příspěvek pravidelně. Za posledních jedenáct let bylo díky financím zakoupeno například sedm sanitních vozidel, artroskopická sestava, ultrazvuk a čtyři nová osobní vozidla, která slouží sestřičkám z oddělení domácí péče a z oddělení paliativní péče. „Finanční podpory od města Pelhřimova si velmi vážíme a věříme, že pacienti tuto jednotku, která umožňuje komfortnější a přesnější vyšetření, ocení,“ uzavřel ředitel nemocnice Michal Kozár.

  • Facebook
  • Twitter