Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Otevření miniexpozice sochaře Jana Koblasy v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě

/
/
/
1039 ZobrazeníSochařskými díly v parku na konci jihlavské Benešovy ulice složil Jan Koblasa hold Gustavu Mahlerovi. V Domě Gustava Mahlera ve Znojemské ulici, kde skladatel jako dítě žil, byla statutárním městem Jihlava za podpory Kraje Vysočina doplněna expozice o jeho životě o novou výstavní část, věnovanou těmto dvěma umělcům, jejichž život či dílo významně ovlivnilo jihlavské prostředí.

Miniexpozice Jan Koblasa prezentuje realizaci parku a pomníku Gustava Mahlera v Jihlavě a zároveň dává nahlédnout do nitra Koblasovy umělecké inspirace. Představuje rané skici, nákresy, fotodokumentaci i modely včetně zmenšeného modelu sochy Gustava Mahlera v podobě, jaká je k vidění v dnešním parku. Výtvarného řešení expozice se ujala jihlavská grafička, výtvarnice a fotografka Eva Bystrianská.

Na slavnostním otevření expozice promluví kunsthistorička Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky, kurátorka se specializací na dějiny a teorii českého moderního umění především 2. poloviny 20. století Mahulena Nešlehová, autorka zásadní monografie o Janu Koblasovi. Součástí otevření bude i projekce vzpomínkových dokumentů od režiséra Pavla Štingla o modelování a odlévání sochy Gustava Mahlera a o návštěvě Jana Koblasy v jeho ateliéru v Hamburku.

Expozice bude otevřena v úterý 6. listopadu v 17.00 v Domě Gustava Mahlera.

Více informací na Facebooku.

  • Facebook
  • Twitter