Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Osobní vlak narazil v sobotu na Žďársku do pokáceného stromu

/
/
/
698 ZobrazeníV sobotu 18. dubna odpoledne narazil osobní vlak do pokáceného stromu, který náhle spadl na železniční trať vedoucí z Nedvědice do Věžné na Žďársku.

„Policisté prvotním zjistili, že jednatřicetiletý muž, který zde pracoval jako lesní dělník, kácel motorovou pilou strom v blízkosti železniční tratě, přičemž se strom o průměru pařezu zhruba 35 centimetrů zřejmě vlivem poryvu větru přetočil směrem na železniční koleje, na které také spadl. Při pádu se strom rozlomil na několik částí a na koleji zůstala vrchní část stromu, do které narazila osobní vlaková souprava.
Ve vlaku se v době události nacházelo jedenáct osob, z toho bylo devět cestujících. Nikdo se při události nezranil. Policisté provedli u lesního dělníka i strojvedoucího vlaku dechové zkoušky – obě skončily s negativními výsledky,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
K obnovení dopravy na trati došlo podle informací policistů patnáct minut po osmnácté hodině. Hmotná škoda na osobním vlaku byla odhadnuta na 50 000 korun. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Bystřice nad Pernštejnem.

  • Facebook
  • Twitter