Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Oranžová kola na Vysočina Festu 2019 se roztáčela pro nemocné děti a muže bez domova

/
/
/
774 ZobrazeníNejen hity Mira Žbirky a kapely Sebastian nesoucí se z pódií povzbuzovaly každého, kdo v druhý den festivalu nasedl na handbike Nadace ČEZ a minutou jízdy podpořil projekty neziskovek Můj nový život a Středisko křesťanské pomoci – Azylový dům v Jihlavě. Celkově podpořili návštěvníci festivalu organizace částkou vyšší než 105 tisíc korun.

Jihlavský amfiteátr se po roce opět na tři dny zaplnil návštěvníky letního festivalu Vysočina Fest 2019. Lákadly akce jsou nejen známá jména hudební scény, jako jsou Debbi, Mirai, Jelen či David Koller, ale také bohatý doprovodný program, pestrá nabídka občerstvení a nově i bezhotovostní platby.

Stálicí je v posledních letech ČEZ Energy zóna, kde návštěvníci kromě odpočinku či možnosti dobití mobilních telefonů mohli i letos pohybem pomoci dvěma projektům neziskových organizací z regionu. Na Oranžová kola Nadace ČEZ – letos nově v podobě handbiků – mohli tak během pátečního odpoledne nasednout i lidé s tělesným postižením, aby společnými silami „vyšlapali“ potřebné body pro organizace Můj nový život, věnující se dětským onkologickým pacientům nebo pro Středisko křesťanské pomoci, které provozuje Azylový dům pro muže bez domova.

Ještě než na pódium vystoupil frontman skupiny MIG21 Jirka Macháček, předala za Nadaci ČEZ Jana Štefánková symbolické šeky zástupcům obou obdarovaných neziskových organizací. Členka správní rady Dana Ipserová a zároveň maminka vyléčeného desetiletého syna si z akce odvezla šek s částkou 52 128 korun, kterou jako koordinátorka projektu Můj nový život použije na úhradu sportovních a zážitkových akcí pro děti po onkologické léčbě. Za Středisko křesťanské péče převzal šek s částkou 53 323 korun David Chlupáček. „Finance využijeme k výstavbě nového azylového domu, který navýší potřebné ubytovací kapacity. Jsme za tuto pomoc velice rádi,“ řekl při předání ředitel Chlupáček.

„Z velkého zájmu o charitativní Oranžová kola na letních festivalech máme v Nadaci ČEZ velkou radost. Věřím, že vůli pomáhat potřebným podporuje skutečnost, že naše finanční podpora je vždy transparentní a jde za konkrétními neziskovými organizacemi a jejich projekty z daného regionu,“ dodává ředitelka nadace Michaela Ziková.

  • Facebook
  • Twitter