Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ohrozí robotizace pracovní místa a existují hranice umělé inteligence? Prozradí v Jihlavě

/
/
/
4059 ZobrazeníPřednáška odborníků ze Svazu průmyslu a dopravy České republiky na téma umělé inteligence, robotiky a agendy 4.0 se bude pro veřejnost konat v úterý 4. prosince v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ).

Aktuální téma přinášející řadu otázek a zároveň perspektiv pro rozvoj inovativních technologií, které budou nezbytnými pro další rozvoj vědy, výzkumu a průmyslu. Na Vysoké škole polytechnické se tomuto tématu věnují studenti na Katedře technických studií. Vedoucí katedry doc. Zdeněk Horák se o umělé inteligenci vyjádřil takto: „Umělá inteligence je světovým trendem technického pokroku, který ovlivní a zásadním způsobem změní většinu oblastí lidských činností. VŠPJ se snaží připravit studenty pro uplatnění v průmyslu, proto se ve zvýšené míře věnujeme tomuto tématu.“
Přednášejícími budou: Milena Jabůrková, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR a členka představenstva společnosti IBM pro Střední Evropu a Jiří Holoubek, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, prezident Elektrotechnické asociace České republiky, který je zároveň zakladatelem firmy Elcom, a. s. Oba přednášející jsou nejen odborníky v dané oblasti, ale také se věnují celé tématice agendy 4.0.
Přednáška Umělá inteligence: Co můžeme čekat od robotů? je určena nejen studentům a akademickým pracovníkům, ale také široké veřejnosti. Vstup volný.

  • Facebook
  • Twitter