Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O víkendu ke studánkám i ke kapli na Pelhřimovku

/
/
/
963 ZobrazeníO víkendu se mohou zájemci vydat na procházku ke studánkám i k zapomenuté kapli na Humpolecku. V sobotu 25. července ke studánkám v okolí Mladých Bříšť a v 26. července se letos uskuteční další Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova.

V sobotu 25. července pořádá Muzeum Dr.A. Hrdličky v Humpolci další ze svých Muzejních vycházek tentokrát ke studánkám v okolí Mladých Bříšť. Studánek je zde několik a pečuje o ně sdružení Zelené srdce. „Studánky jsou nejen zdrojem pitné vody, ale jsou to i místa opředená mnoha pověstmi a příběhy a právě o nich si budeme v sobotu u studánek povídat,“ vysvětluje Pavel Koubek, který bude průvodcem vycházky. Řeč určitě dojde i na to, proč a jak studánky obnovovat. Procházka začíná v 13.00 u kostela v Mladých Bříštích a kromě studánek povede třeba i po naučné stezce Křížek v polích, která představuje osudy drobných památek v krajině. Obnova drobných památek je další z činností Zeleného srdce a i letos se už podařilo obnovit další tři zapomenuté kříže a na obnově dalších se pracuje i v těchto dnech.

Přímo na svátek sv. Anny v neděli 26. července se letos uskuteční další Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova. I o obnovu této stavby sdružení Zelené srdce dlouhodobě usiluje. Pro všechny, kterým není osud této památky lhostejný, bude od 14.00 připravený zajímavý program. „Kromě prohlédnutí samotné kaple bude k vidění výstava fotografií Probuzení kaple sv. Anny a výstava Křížek v polích,“ představuje část programu Pavel Koubek. Hudebními hosty bude tentokrát folkové duo TyaMy z Humpolce a připraveno je i divadlo v podobě dramatizace rozhlasové reportáže z Pelhřimova z roku 1939. Pouze na této akci budou moct návštěvníci získat originální keramické cihličky z chráněné dílny FOKUS Vysočina a podpořit tak obnovu kaple. Tato akce je součástí Festivalu řemesel a vyznání, který se koná od Pelhřimova směrem na západ a propojuje zajímavá místa. Ke kapli se dostanete polní cestou kolem zahrádkářské kolonie zhruba 200 mětrů za městem od silnice ve směru na Humpolec.

  • Facebook
  • Twitter