Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

MHD v Jihlavě už se obejde bez nafty

/
/
/
747 ZobrazeníDopravní podnik města Jihlavy už zcela vyřadí z provozu naftové autobusy. Do provozu se v nejbližších dnech dostane pětice zcela nových plynových autobusů Solaris Urbino 12 CNG.

Díky pohonu autobusů na stlačený zemní plyn jsou významně omezeny emise škodlivých látek. Navíc tyto autobusy prokázaly v mnoha evropských velkoměstech i českých městech svou velkou spolehlivost a praktičnost. Výrobce také maximálně dbá na bezpečnost.

„Právě teď probíhají poslední provozní zkoušky nových autobusů. Vozy už jsou plně funkční včetně odbavovacího a řídícího systému a budou během následujících dnů nasazeny na pravidelné linky MHD v Jihlavě,“ informoval radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal (ODS).

Autobusy jsou charakteristické mimo jiné šikmou linií čelního skla. „Nejenže je to charakteristický stylistický prvek, ale také umožňuje řidiči lepší výhled na okraj vozovky především na pravé straně vozidla. Tím se také zvyšuje bezpečnost cestujících, kteří čekají na autobusové zastávce,“ pochválil autobusy Radim Rovner, předseda představenstva DPMJ, a. s. Nasazením nových vozů podle jeho slov v podstatě v Jihlavě skončí provoz straších typů autobusů s pohonem na motorovou naftu. „Ty budou sloužit už jen jako záloha při výlukách trolejbusového provozu. Do normálního provozu MHD by již zasahovat neměly,“ doplnil Radim Rovner.

Do září se v Jihlavě objeví ještě deset nových trolejbusů. Sedm z nich bude parciálních. To znamená, že jsou díky trakčním bateriím schopny jezdit i mimo trolejové vedení.

  • Facebook
  • Twitter