Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O střešní boxy je na Vysočině stále větší zájem

/
/
/
1015 ZobrazeníAuta jsou čím dál větší, ale před dovolenou máme pocit, že i tak jsou malá. Je to tím, že potřebujeme přepravit kočárek, kempingové sady, kola, sportovní náčiní a spoustu dalšího. Řešení není složité. Většinu věcí pojme střešní box. Jízda s ním není náročná a také spotřeba vozidla není nijak výrazná. Na paragonu z benzinové pumpy zjistíte, že se spotřeba se střešním boxem zvýší jen nepatrně. Se střešními boxy poradí zákazníkům oborníci v Autodílech Meteor v Jihlavě, Třebíči a ve Žďáře nad Sázavou.

Jaký střešní box zvolit?

Při výběru boxu je zapotřebí zohlednit nosnost střechy auta i příčníků. Neznáte ji? Podívejte se do příručky od vozu nebo se zeptejte prodejců v Autodílech Meteor. „Jediné riziko u dlouhých boxů a menších aut je omezení otevírání pátých dveří,“ upozorňuje Jan Hrůza z prodejny Autodílů Meteor a dodává, že je lepší s autem přijet a vyzkoušet si více typů boxů, aby to vše sedělo a ladilo. Umístění střešních boxů není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Pro maximální komfort doporučují specialisté boxy Hapro a Thule, mají totiž rychloupevňovací úchyty a umožňují otevřít box z obou stran. Střešní boxy lepších značek používají utahování ráčnového typu, kdy slyšitelným zacvaknutím získáte jistou, že jste box dobře upevnili. Nemusíte přemýšlet nad tím, jestli je to málo nebo hodně. Ochrana před zloději je také velmi důležitá. Například boxy Hapro i Thule mají centrální zámek, což znamená, že box je uzamykatelný na třech místech, nikoliv na jednom místě jako tomu bylo před několika lety. „Lidé, kteří měli levnější boxy s uzamykáním v jednom bodě, za námi chodí pro boxy s centrálním zámkem. Jednoduše proto, že mají zkušenost s tím, že se jim při vyšší rychlosti v přední části otevíraly,“ potvrzuje Jan Hrůza.

Přeprava kol na střeše auta je jednodušší

Stejně jako pro střešní box, tak i pro nosiče kol potřebujete mít na střeše auta příčníky. Nejlevnější nosiče kol můžete pořídit za pár stovek, ale nižší pořizovací cena se také odráží v nižší kvalitě. Prodávají se od 350 do 3 000 korun za jeden kus s uchycením na střechu.  Dražší nosič je vyrobený z kvalitnějšího materiálu, je uzamykatelný, déle vydrží a instalace je také mnohem rychlejší. U většiny vozidel se dají dostat na střechu čtyři kola. Záleží však na nosnosti střechy vašeho auta.

  • Facebook
  • Twitter