Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Druhý blok v Dukovanech má po spuštění problém

/
/
/
637 ZobrazeníV pondělí 24. června ve 12.00 energetici v Jaderné elektrárně Dukovany přerušili zvyšování výkonu druhého výrobního bloku, který spustili v neděli po provedené odstávce.

Důvodem je možná závada na jednom z šesti parogenerátorů, kterou energetici zjistili při standardně prováděných kontrolách a testech v rámci postupného zvyšování výkonu. Práce si vyžádají několikadenní odpojení bloku od přenosové sítě. Omezení výroby se zákazníků nijak nedotkne. ČEZ potřebný výkon pokryje z jiných zdrojů.

Během procesu najíždění bloku jsou standardně prováděny desítky zkoušek a měření, jejichž cílem je ještě před uvedením bloku na plný výkon otestovat a odzkoušet všechna zařízení při testovacích parametrech. Některé parametry lze ověřit až po dosažení reálných provozních parametrů při postupném spuštění bloku. Při nich technici zjistili odchylku od očekávaných provozních parametrů u jednoho z parogenerátorů.

V rámci konzervativního přístupu proto odborníci rozhodli ještě před uvedením bloku na plný výkon o kontrole stavu zařízení a případném odstranění závady. Proto je potřeba blok krátkodobě odstavit. Harmonogram prací ČEZ zatím neoznámil. Podle předběžných informací by zaměstnanci měli práce zvládnout v řádu dnů.

  • Facebook
  • Twitter