Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Absolventi Katolického gymnázia se sešli při výročí 25 let školy

/
/
/
882 ZobrazeníV pátek 21. června se na čtyři sta absolventů Katolického gymnázia Třebíč sešlo v areálu školy. Den absolventů se konal v historii školy po druhé. První setkání se uskutečnilo před deseti lety. V rámci oslav celoročních 25 let existence školy byl Den absolventů tečkou za letošními oslavami.

První absolventi se začali scházet krátce před 18. hodinou. Během půl hodiny se areál téměř zaplnil. Absolventský večer zahájil ředitel gymnázia Vít Feldbabel a přivítal také současné i bývalé učitele včetně dvou předchozích ředitelek, zakladatelku Marii Velebovou a pokračovatelku Evu Hortovou. Na pódiu se vystřídaly kapely absolventů. První část večera patřil H-Quartetu a Hance Linhartové, druhá část pak Marii Křížové a kapelám Endless melody a Paralelní zapojení.

Se zájmem si absolventi prohlédli starou budovu školy a také tu novou. Na chodbách postávali u fotografií, ve třídách se zastavovali u videí. Na chodbách se potkávali se svými bývalými učiteli.

Mnozí si domů odnesli vedle hezkých pocitů také almanach, které gymnázium vydalo. Mapuje v něm historii školy. „Je to spíše vzpomínková kniha plná fotografií. Velmi povedená část jsou rozhovory s našimi absolventy. Z každého ročníku jsme vybrali jednoho a s ním jsme udělali rozhovor. Jsou to velmi zajímavé a inspirativní příběhy,“ potvrzuje ředitel Vít Feldbabel. Mezi absolventy jsou právníci, lékaři, podnikatelé, architekti, ale také kněží. „Nejvíce nás těší, že studenti vzpomínají na dobu studia jako na velmi krásné období. Shodují se, že gymnázium jim dalo nejen dobré vzdělání, ale také přátelé a dobrý základ do života,“ shrnuje Vít Oplatek, který je prvním absolventem gymnázia a zároveň současným zdejším učitelem.

  • Facebook
  • Twitter