Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O proměnách Masarykova náměstí v Jihlavě

/
/
/
1132 ZobrazeníNárodní památkový ústav v Telči pokračuje v roce 2019 v přednáškovém cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. Další přednáška Krecl nebo PRIOR? Proměny Masarykova náměstí v Jihlavě se koná ve středu 20. února v 18.00 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči.

Jihlavské náměstí patří k největším středověkým prostorům na světě. Jeho současná podoba pochází převážně z 20. století. V ploše náměstí se od začátku rozvíjel špalíček domů zvaný Krecl, který byl v 70. letech 20. století demolován a nahrazen obchodním domem. Kritika přicházela současně s jeho dokončováním. Co se povedlo či nepovedlo a jak to řešit či neřešit, osvětlí výše uvedená přednáška.
Přednášejícím je Jiří Neubert z telčského pracoviště Národního památkového ústavu. Vstup zdarma.

Jiří Neubert ukončil studium dějin umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v roce 2014 obhajobou diplomové práce Teorie hodnocení uměleckého díla. Věnuje se především architektuře 19. a 20. století. Nyní pracuje v Národním památkovém ústavu, územním odborném pracovišti v Telči jako památkář – garant pro ORP Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter