Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O osmý titul Alej roku se zatím uchází 14 nominací, tři z Vysočiny

/
/
/
791 ZobrazeníOsmým rokem hledá Arnika nejkrásnější stromořadí České republiky. V anketě se sešlo zatím čtrnáct alejí z osmi krajů. Na Vysočině soutěží aleje v Brzkově, Jihlavě a Pelhřimově. Nominace nejoblíbenější aleje a stromořadí trvá na webu www.alejroku.cz do konce října. Stačí poslat fotografii a krátký příběh nebo popis. O vítězi bude hlasovat veřejnost v listopadu.

„Věřím, že nominovaných alejí a stromořadí bude do konce října přibývat, podzimní atmosféra v korunách stromů je skutečně magická. Hledejte s námi nejkrásnější vznosné aleje, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje a stromořadí, které jste vysadili, a o které budete pečovat i v příštích letech,“ říká koordinátorka ankety Natálie Pivoňka Faltýnová z Arniky a dodává: „Nezapomínejte také fotit. V letošním roce na výherce fotosoutěže čeká zrcadlovka a fototiskárny od Canon.“

Nově vysázená alej v Brzkově na Havlíčkobrodsku, foto: Aleš Bořil

Nezáleží, zda jde o aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladinké, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. Stejně jako v minulých letech může o vítězství aleje rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Stromořadí v Solné ulici v Pelhřimově, foto: Vlaďka Brávková

Po ukončení hlasování Arnika v prosinci vyhlásí nejoblíbenější alej celé České republiky a vítězná stromořadí v jednotlivých krajích. Odborná porota mezitím zvolí nejkrásnější fotografii. Na autora vítězné nominace pak čeká jako hlavní cena let balonem od Lucky Balon a exkurze do výrobny biočajů Sonnentor. Pro autora nejkrásnější fotografie čeká zrcadlovka značky Canon.

Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ.

  • Facebook
  • Twitter