Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčská nemocnice zve na Den otevřených dveří a prevence

/
/
/
643 ZobrazeníV sobotu 8. září se koná od 10.00 do 16.00 v třebíčské nemocnici Den otevřených dveří a prevence pro širokou veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program, který připravila nejen nemocnice, ale také hasiči, policie a zdravotnická záchranná služba.  
Vhod jistě přijde i odpočinková zóna a vyzkoušení si elektromobilu. Nemocniční lékárna pro tento den připravila na volně prodejný sortiment 10% slevu. Návštěvníci budou moci mimořádně využít také měření cholesterolu.
„Připravili jsme širokou nabídku preventivních vyšetření, která budou zdarma. Poprvé také veřejnosti ukážeme zrekonstruovanou budovu G,“ přibližuje a zároveň zve ředitelka nemocnice Eva Tomášová. Do této budovy se nastěhuje dialýza, léčebna dlouhodobě nemocných, nový obor jednodenní chirurgie a bude zde i zázemí pro zdravotnický personál z budovy C, G a R. Provoz v budově G (bývalá porodnice) bude zahájen 1. října letošního roku.

Nemocnice připravila spoustu preventivních vyšetření pro veřejnost zdarma
Přesto, že si zuby čistíme každý den, nemusí to být správně. Jak to tedy dělat dobře se návštěvníci dozvědí v budově M poblíž recepce. Měření krčních tepen a jejich průchodnosti může odhalit hrozbu mozkové mrtvice. Rizikovou skupinou nejsou jen starší lidé, ale i mladé kouřící ženy, které užívající hormonální antikoncepci. Pokud máte zájem zjistit, jak jste na tom, zastavte se v budově U v mínus druhém podlaží. Od radikálního zhoršování zraku i slepoty může zachránit měření nitroočního tlaku. Zabere to minutku a stačí si zajít na oční oddělení do budovy U.
Součástí dne otevřených dveří bude také nutriční poradenství. Diabetologická sestra poradí jak na cukrovku. Screeningové měření krve a tlaku může upozornit na skryté nemoci. Mysleli jsme také na kožní znaménka a jejich kontrolu. Muži budou moci zajít na krevní test k posouzení rizika rakoviny prostaty.
Ve speciálním voze Rozkoše bez rizika s výrazným logem RR na boku vozu bude možné anonymní testování na onemocnění virem HIV. Nemoc AIDS totiž v České republice přibývá.

  • Facebook
  • Twitter