Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nově od 11. května ke kadeřnici a na kosmetiku, také ve Světlé nad Sázavou

/
/
/
1700 ZobrazeníV postupném plánu otevírání se brzy dočkají jak kadeřnické salóny, tak i kosmetičky, protože spousta jejich zákaznic se už jistě těší, až o ně bude někdo znovu pečovat. Uzavření kosmetických salónů znamenalo pro spoustu žen, že přijdou o svou chvilku relaxu, kdy si mohly odpočinout a nechat se rozmazlovat.

Popovídaní s kamarádkami si tak musí odpustit podle předběžných zpráv až do 11. května, kdy se mají všechny tyto služby otevřít. Otázkou zůstává, jestli bude stále nutné nosit roušku, nebo dodržovat případný odstup. Žaneta Czosnyková je právě jednou z těch, kteří už vyhlížejí dobu, kdy budou moci znovu otevřít.

Kde a kdy jste se poprvé setkala se spojením koronavirus a karanténa?
Bylo to přesně 14. března, kdy vláda vydala krizové opatření o zákazu služeb. Přiznávám se, že do té doby jsem celou věc ohledně koronaviru brala na lehkou váhu. Poté, co vám někdo zakáže jít do práce a vy se ocitnete ze dne na den bez příjmu, vážnost situace přehodnotíte a začnete dění kolem dané věci více sledovat.

Co všechno to pro vás znamenalo a jak se změnil váš život?
Můj život se změnil od základů. Byla jsem zvyklá trávit svou prací většinu svého času. Snažím se ale na věci pohlížet vždy pozitivně, a proto jsem se rozhodla, vážit si volného času, který mi byl přidělen a využít jej jak nejlépe to bude možné. Zrekonstruovali jsme s kolegy salón, aby se u nás zákaznice cítily ještě o něco lépe. Byl také čas na sebevzdělání, které mě přivedlo k myšlence pořídit si nový kosmetický přístroj, zákaznice se tedy mohou těšit na bohatší nabídku kosmetického ošetření. I v soukromém životě mi tato situace přinesla nějaké pozitivní změny. Je čas na věci, na které kvůli práci nebyl například rekonstrukce mé zahrady.

Radíte vašim klientkám například po telefonu, nebo tahle varianta není vůbec možná?
Ano, se svými klientkami zůstávám stále v telefonickém spojení a radím jim, jak se starat o svou pleť a prodloužené řasy v domácí péči.

Spousta lidí teď neustále bojuje díky používání velkého množství dezinfekce s poničenou kůží na rukách, existuje i zde nějaká dobrá rada?
Nejdůležitější je především to, jakou dezinfekci používáme. Spotřebitel by měl vždy znát složení dezinfekce a kupovat jí od ověřených firem. Správná dezinfekce je vyrobena z určitého množství ethanolu, jehož původ je z cukerné řepy. Bohužel v této době spousta firem nahrazuje ethanol Isopropylalkoholem, což je syntetický ethanol, netolerantní vůči kůži. Jeho dlouhodobé používání může způsobit podráždění kůže. Nedoporučuji ani podomácku vyrobenou dezinfekci, na jejíž výrobu najdeme na internetu spoustu návodů, ta také často vede k podráždění kůže. Považuji za důležité také zmínit, že dezinfekce nikdy nenahrazuje mytí rukou a slouží jen jako první pomoc, kdy nemáme možnost si ruce umýt. Pokud máme ruce podrážděné a vysušené od dezinfekce, měli bychom dbát na častější promazávání hojivým a výživným krémem na ruce. Rada na doma, až budete sedět večer u televize a sledovat dění kolem koronaviru, vydatně si namažte ruce krémem, dejte je na nějakou dobu do igelitového sáčku a ruce schovejte do tepla pod deku, vytvořili jste tak domácí zábal na ruce.

Stejně tak mají lidé problémy kvůli rouškám, můžete našim čtenářům doporučit, jak se mají starat o pleť pod rouškou?
Ano, pod rouškou se nám pleť stále zapařuje a tím dochází ke vzniku kožních dermatitid. U žen bych vynechala těžší krycí make-upy, které pleť ucpávají a zvolila raději lehké hydratační tónovací krémy, aby pleť lépe dýchala. Vždy když roušku sundáme, je potřeba si správně pleť vyčistit čistícím gelem, mlékem nebo emulzí a poté dočistit tonikem, které nám odmastí předešlí výrobek a srovná pH naší pokožky. Určitě bych se v tuto chvíli vyvarovala micelárním vodám, které pleť svým složením dráždí a zvolila předešlou šetrnější metodu. Po vyčištění je důležité na pleť aplikovat hojivý protizánětlivý krém. Mým oblíbeným je Reha special od české firmy ForLife and Madaga, který se dá zakoupit v lékárnách nebo vybraných kosmetických salonech.

Jak si představujete váš provoz po znovuotevření, myslíte, že se nebudou případné zákaznice bát?
V našem salonu určitě budeme dbát na zvýšená jistá hygienická opatření. Dezinfekce bude každému k dispozici po příchodu, budeme dbát na delší časové rozestupy, aby se zákaznice spolu nepotkávaly. Pravidelná dezinfekce prostor, klik, povrchů a podobně je samozřejmostí.
Myslím si, že zákaznice se bojí hlavně toho, aby nám vláda zákaz činnosti neprodloužila. 🙂

Hodláte používat roušku, nebo ochranný štít, když už to nebude povinné?
Uvidím, jak se celá situace bude nadále vyvíjet. Pokud se bude zákaznice cítit bezpečněji, když budu mít nasazenou roušku, nemám s tím problém.


Pokud byste chtěla někomu něco vzkázat nebo poděkovat, můžete.
V této nelehké době je důležité si uvědomit, že pro spoustu firem je doba karantény finančně likvidační, proto pokud můžete, podpořte lokální podnikatele, kupte si u své oblíbené kadeřnice, kosmetičky, nehtařky, masérky například poukaz, nebo kosmetiku a výrobky na doma, víno u svého oblíbeného vinaře, kávu ve své oblíbené kavárně. Snažte se podpořit malé firmy, které se snaží svou práci dělat poctivě a srdcem. Přispějete tak k lepší finanční situaci v jejich rodině a ne movitému majiteli obřích firem k další chalupě. Přeji všem hlavně pevné zdraví a děkuji za to, že k celé situaci přistupujete zodpovědně a hlavně se zdravím rozumem.

  • Facebook
  • Twitter