Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nové linky i častější spoje na předměstí Jihlavy

/
/
/
878 ZobrazeníZačátkem února začne platit několik změn v jízdních řádech jihlavské městské hromadné dopravy. Vzniknou nové expresní linky a zvýší se počet spojů do Pístova, Vysoké, Popic, Kosova, Henčova, Heroltic, Hruškových Dvorů a Zborné. Nové linky zajistí lepší spojení města s průmyslovou zónou. 

„Expresní linka 41 spojí bez nutnosti přestupu průmyslovou zónu v Hruškových Dvorech se západní částí Jihlavy, tedy například sídliště U Pivovaru, Horní Kosov nebo Dolina. Linka 42 zajistí obdobné spojení pro sídliště Na Kopci, Demlova a Březinova,“ přiblížil Karel Trojan z odboru dopravy jihlavského magistrátu.

Expresní linky budou v provozu pouze v pracovních dnech, dojde také k rozšíření počtu spojů na linkách 4, 5, 7 a 10, většinou v pracovních dnech a o víkendech. U linky 4 budou častěji jezdit i školní a večerní spoje, navíc bude stavět i u henčovského letiště.

Od začátku února začne fungovat také zastávka Jiřího z Poděbrad ve směru do kopce, a to pro linky A, B, D a N.

„Posílení počtu spojů na výše uvedených linkách bylo provedeno na základě požadavků příslušným osadních výborů, které již byly s novými jízdními řády seznámeny,“ doplnil Karel Trojan.

Změny začnou platit od 4. února. Kompletní jízdní řády linek 41 a 42 budou zveřejněny v aplikaci IDOS na stránkách Dopravního podniku a posléze i na zastávkách. O nových linkách a jejich jízdních řádech budou informovány i podniky v průmyslové zóně.

  • Facebook
  • Twitter