Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Loupežné přepadení a šestnáct vloupání na Žďársku má jednoho pachatele

/
/
/
818 ZobrazeníŽďárští kriminalisté objasnili loupežné přepadení a šestnáct vloupání na Velkomeziříčsku koncem loňského roku a začátkem roku letošního. Zadrželi čtyřicetiletého muže, který byl obviněn a svým jednáním způsobil škodu kolem sta tisíce korun. Obviněný muž je několikrát soudně trestaný recidivista a v minulosti si opakovaně odpykal nepodmíněný trest odnětí svobody.

Na konci listopadu loňského roku v Nádražní ulici ve Velkém Meziříčí k loupežnému přepadení čtyřiasedmdesátileté ženy. „Neznámý pachatel ve večerních hodinách násilím vytrhl ženě z ruky kabelku i přesto, že se bránila. Útočníkovi se ale po pádu ženy na zem podařilo kabelky zmocnit. Z místa utekl, z kabelky odcizil kolem pěti set korun. Žena utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ popsala první událost policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

K sérii případů vloupání došlo na Velkomeziříčsku od konce listopadu loňského roku do poloviny ledna letošního roku. „Pachatel se zaměřil zejména na rekreační objekty, do kterých násilím vnikl. Do tří chat se v rozmezí několika dnů vloupal i opakovaně. Z objektů odcizil mimo jiné elektrické spotřebiče, křovinořezy, elektrocentrálu, úhlovou brusku, motorovou pilu, bourací kladivo a jiné nářadí, ale také nože, potraviny, alkohol a hudební nástroje,“ dodala Stanislava Miláčková.

Odcizené věci, archiv Policie ČR

Muže, který byl z uvedené trestné činnosti podezřelý, zadrželi kriminalisté na Žďársku v polovině ledna. Při domovní prohlídce zajistili věci z trestné činnosti, další pak u osob, kterým je muž prodal po vloupání. „Čtyřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání čtyř trestných činů, a to zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci,“ doplnil Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl v minulosti několikrát soudně trestaný, zejména za sériovou majetkovou trestnou činnost. „Z celkového počtu devatenácti uložených trestů mu byl opakovaně uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, přičemž z výkonu posledního se vrátil na začátku roku 2017. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud tento návrh akceptoval, na muže uvalil vazbu a policisté ho eskortovali do vazební věznice,“ uvedla tisková mluvčí. Případ kriminalisté nadále vyšetřují. „Za spáchání uvedené trestné činnosti obviněnému čtyřicetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel Radek Uhlíř.

  • Facebook
  • Twitter