Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nemocnice na Vysočině za přísných opatření povolily první návštěvy pacientů

/
/
/
1099 ZobrazeníHned několik přísných podmínek musíte splnit, abyste mohli navštívit své blízké v krajských nemocnicích na Vysočině, na rozdíl od uplynulých týdnů, to je ale možné. Každá z nemocnic má svá pravidla, je dobré si je předem nastudovat na webu jednotlivých zdravotnických zařízení. Přinášíme však základní přehled pravidel.

Za každým pacientem může přijít pouze jedna osoba, a to na dobu maximálně 30 minut. Pokud by šla s doprovodem, musí s tím vždy předem souhlasit ošetřující lékař. Souhlas lékaře je nutný také v případě, že osoba chce vstoupit na oddělení ARO, JIP, ODN a LDN. Přísnější režim pak mají nemocnice v Havlíčkově Brodě a v Jihlavě, kde je vždy nutné se ohledně návštěvy předem telefonicky domluvit na konkrétním oddělení. Navíc návštěvy se týká pouze pacientů, kteří v nemocnici stráví více než pět dní.

„Při vstupu do nemocnice musíte projít triáží. Tu můžete udělat jednoduše z domova přes webové stránky Nemocnice Jihlava. Prosíme, navštěvujte své blízké jednotlivě. Nezapomeňte si čistou ústenku, případně další ochranné pomůcky dle oddělení. U vstupu do nemocnice si vydezinfikujte ruce,“ sdělila mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Nemocnice Havlíčkův Brod má přísnější pravidla s ohledem na nedávnou situaci v Kynicích a v Domově se zvláštním režimem v Břevnici. Stejný postup platí také v jihlavské nemocnici. „Zde se v rámci kraje soustředí péče o pacienty s vážnými onkologickými, kardiologickými a dalšími onemocněními,“ vysvětluje náměstek Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví. Naopak opatření v podobě návštěv k pacientům, kteří stráví v nemocnici pět a více dní, neplatí pro nemocnici v Pelhřimově, kde je podle statistik nejlepší epidemiologická situace v celém kraji.

Dalším pravidlem jsou přesně vymezené dny návštěv. Své blízké můžete navštívit ve středu a v neděli v časech od 14.00 do 16.00 hodin.

 „V první řadě by každý měl zvážit, zda opravdu musí za příbuzným nebo známým do nemocnice jít. Riziko, že se nákaza Covid-19 do zařízení zavleče, s každým příchozím roste. V případě, že by se po některé z návštěv musely zdravotní týmy odebrat do karantény, by to provoz v nemocnicích značně zkomplikovalo,“ upozorňuje Vladimír Novotný s tím, že pravidla budou postupně vyhodnocovat a v případě potřeby a aktuálního vývoje měnit. 

  • Facebook
  • Twitter