Náměšť přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Náměšť přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu

/
/
/
430 ZobrazeníO víkendu 10. a 11. července se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů na Vysočině – MANN-FILTER Zámecký vrch 2021. Závodní trať okolo náměšťského zámku, která je dlouhá 2 030 metrů, přivítá účastníky třetího podniku seriálu Mezinárodních závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021.

Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou se museli z důvodů preventivních opatření proti šíření nemoci Covid-19 v podobě zákazu konání všech hromadných akcí vzdát snahy uspořádat závod ve svém tradičním květnovém termínu a pokusit se odjet závod automobilů do vrchu v náhradním termínu, což se díky přispění dotčených institucí nakonec povedlo.

Regionální i zahraniční jezdci

Při pohledu do seznamů přihlášených se dá říci, že letošní ročník závodů bude patřit mezi jedny z nejlépe obsazených v celé historii pořádání závodu.  Jubilejní 40. ročník závodů automobilů do vrchu není bohužel zařazen do kalendáře letošního Mistrovství České republiky, přesto diváci nebudou o nic ochuzeni. Převážná část jezdců republikových závodů figuruje v seznamu přihlášených a tím jasně ukazují na oblíbenost závodů pořádaných v Náměšti nad Oslavou. Mezi aspiranty na umístění na stupních vítězů budou patřit určitě rakouští vítězové předcházejících závodů na Vírských serpentinách Ferdinand Madrian na voze Norma M20FC nebo Andreas Stollnberger na formuli Dallara 302, kteří svedou souboje proti chronometru s českými rychlíky na sportovních prototypech Michalem Novickým, Zdeňkem Chudobou, Jiřím Špalkem, Davidem Dědkem nebo na formuli F3000 Lola B03/51 Václavem Janíkem. Domácí diváci jistě budou držet palce regionálním jezdcům, kteří jistě budou atakovat přední příčky, v čele s trojnásobným absolutním Mistrem ČR v závodech automobilů do vrchu Davidem Komárkem, který bude na trati Zámeckého vrchu soutěžit s McLarenem F1 EVO nebo nejrychlejší ženě závodního pole Kristýně Fillové na Mitsubishi Hulk 9.

Jako téměř každý rok.  si pro diváky připravil překvapení na letošní jubilejní MANN-FILTER Zámecký vrch 2021, domácí náměšťský jezdec Marek Rybníček. Ten si před sezónou pořídil novinku rakouské továrny KTM,  supersport KTM X-BOW GTX. Tato sezóna je pro Marka Rybníčka testovací, aby připravil a nastavil čistě okruhový speciál pro příští vrchařskou sezónu, ve které by chtěl s tímto speciálem startovat v kompletním seriálu Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu 2022. 

Početná bude i mezinárodní účast závodníků z Německa Rakouska nebo Slovenska, včele s Rakušany startujícími na formulích Tatuus Master, Christiana Ferstla a jeho manželku Sigrid Ferstlovou. Diváci se mhou těšit i na start nestora závodů automobilů do vrchu, rakouského jezdce Felixe Pailera na monstrózní Lancii Delta Integrále.

Jak už bývá tradicí, tak si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena téměř třicítka. 

Diváci se mohou těšit na ohňostroj

Pořadatelé pro návštěvníky MANN-FILTER Zámeckého vrchu každoročně připravují doprovodný program. S ohledem na protiepidemická opatření však zatím jedinou jistotou je, že oblohu nad Náměští v sobotu 10. července ve 22.00 rozzáří slavností ohňostroj, který se bude odpalovat od místní sokolovny.

„V současné době nám dělá trošku vrásky na čele stále se měnící podmínky pro pořádání hromadných akcí s ohledem na preventivní opatření proti šíření nemoci Covid-19. Prosíme tímto všechny diváky, kteří mají v plánu navštívit naše závody, aby pečlivě sledovali naše sociální sítě a oficiální internetové stránky, na kterých tyto aktuální informace najdou. V neposlední řadě prosíme tímto všechny diváky o respektování těchto opatření, aby dbali pokynů pořadatelů pro zachování své vlastní bezpečnosti, ale i zajištění bezpečnosti soutěžícím a klidnému průběhu samotného závodu. Pevně věřím, že to všichni v této složité době zvládneme, tak aby se jezdci i diváci za námi do Náměště opět vraceli, ” řekl před závodním víkendem ředitel závodu Ivan Rybníček.

Časový program závodů po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00, v neděli pak o půl hodiny později z důvodu slavnostního zahájení, které se uskuteční v prostoru startu ve 13.00. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců v pátek 9. července od 16.00.

  • Facebook
  • Twitter