Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nadace ČEZ podpoří policisty v Dukovanech

/
/
/
663 ZobrazeníPolicisté ze Speciální jednotky Dukovany získali nové vybavení, které bude financováno z nadačního příspěvku Nadace ČEZ. Z nadačního příspěvku ve výši 1 700 000 korun bylo v průběhu uplynulého roku a počátkem letošního roku pořízeno vybavení potřebné pro zkvalitnění výcviku policistů zařazených ve speciální jednotce.

V letošním roce tak krajští policisté na Vysočině znovu uskuteční projekt financovaný z nadačního příspěvku Nadace ČEZ.

„Projekt byl schválený nadací v červnu loňského roku a smlouva o poskytnutí příspěvku byla uzavřena začátkem září loňského roku. Pořízené vybavení zlepší současné technické vybavení policistů zejména při plnění úkolů ostrahy jaderné elektrárny a umožní efektivnější využití sil a prostředků, rychlejší aktivaci útvaru a zkvalitnění řízení zákroku při případných mimořádných událostech.
Pro tento účel poslouží nově pořízený moderní distanční hlasový systém. Pro nasazení policistů při mimořádných událostech v terénu bylo z nadačního příspěvku pořízeno speciální ochranné oblečení, mezi které patří maskovací obleky, speciální bundy a boty. Pro výcvik taktiky prováděných zákroků byly policistům ze speciální jednotky pořízeny taktické opasky a popruhy, střelecké brýle a zastavovací klíny,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Finanční prostředky z nadačního fondu přispějí také ke zlepšení podmínek při výcviku policistů zařazených na tomto útvaru. „Pro náročný výcvik byly pořízeny boxovací pytle a boxovací rukavice. Ke zvyšování kondice v rámci tělesné přípravy poslouží také spinningové kolo, kterým bude dovybaveno zázemí tělocvičny. Z důvodu rozšíření speciální jednotky bude také doplněno vybavení pro nové policisty. Jde zejména o některé speciální vybavení pořízené z předchozího projektu,“ dodala tisková mluvčí.

Výcvik policistů ze Speciální jednotky Dukovany je součástí přípravy na zásah v reálných podmínkách. „Policisté zařazeni v jednotce zaměřují cvičení pro různé takticko-technické operace, zejména pro případ ohrožení objektu a okolí jaderné elektrárny. Pro profesionální výcvik, kterému věnujeme dlouhodobě mimořádnou pozornost, je zcela nezbytné, aby byli policisté vybaveni adekvátní výzbrojí a výstrojí. Policisté kromě úkolů plynoucích z požadavků na ochranu jaderné elektrárny poskytují také asistenci svým kolegům ze služby kriminální policie a vyšetřování při nejrůznějších realizacích, kde se předpokládá zákrok proti ozbrojenému jinak nebezpečnému pachateli,“ uzavřel Tomáš Bartoš, vedoucí odboru Speciální jednotky Dukovany.

  • Facebook
  • Twitter