Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Jihlavsku vypátrali dvojici distributorů drog

/
/
/
1025 ZobrazeníKriminalistům v Jihlavě se podařilo dopadnout muže a ženu, kteří distribuovali drogy. Minulý týden přivezla dvojice do Jihlavy pervitin, marihuanu a extázi, kriminalisté ale oba zadrželi a drogy zajistili. Za drogovou trestnou činnost byli oba v minulosti soudně trestáni.

„Ženu a muže podezřelé ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi minulý týden v Jihlavě na autobusovém nádraží. Do města přijeli z Prahy v odpoledních hodinách a přivezli si s sebou omamné a psychotropní látky. Ženu i muže kriminalisté odvezli na oddělení policie a skončili v policejních celách. Drogy kriminalisté zajistili. Oba u sebe měli krystalickou látku, dále marihuanu a extázi. Zajištěné drogy byly zaslány na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání pětadvacetileté ženy a pětatřicetiletého muže, oba z Jihlavska. „Žena byla obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ dodal Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněná žena byla už v minulosti za drogovou trestnou činnost soudně trestána, když před přibližně dvěma lety byla odsouzena k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou, která by jí měla skončit až na podzim letošního roku. Obviněný muž je opakovaně soudně trestaný recidivista a v minulosti byl odsouzen za různorodou trestnou činnost, včetně drogové.

„Muž i žena jsou obviněni z toho, že distribuovali dalším lidem na různých místech v Jihlavě a v obcích v jejím okolí pervitin. Velké části odběratelů poskytli drogu v desítkách případů a ti tak od nich získali i několik desítek gramů pervitinu. Zájemci za drogu převážně platili, ojediněle pervitin získali jako protislužbu za odvoz vozidlem. Drogy muž a žena distribuovali v průběhu loňského roku a dále v letošním lednu. Také krystalická látka, kterou si žena a muž přivezli do Jihlavy minulý týden, byla určena k prodeji, distribuci drog ale překazil zákrok jihlavských kriminalistů a podezřelá dvojice skončila s pouty na rukou,“ dodala tisková mluvčí s tím, že oba i muž jsou stíháni na svobodě, případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchaný zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů s tím, že tentýž přečin lze potrestat až pětiletým pobytem za mřížemi.

Úvodní foto: Zadržené drogy, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter