Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Žďársku hořel po ránu kamion

/
/
/
438 ZobrazeníVe středu 8. prosince došlo kolem půl jedné v noci k havárii a následném požáru kamionu, jehož sedmačtyřicetiletý řidič, cizí státní příslušník, projížděl po silnici III/3911, ze směru od Kadolce k Heřmanovu na Žďársku.

„Při odbočování vpravo na tříramenné křižovatce se silnicí II/ 391 si nenechal dostatečný boční odstup od pravého okraje komunikace a sjel s návěsem do pravého silničního příkopu. Návěs tu zůstal částečně zaseknutý na betonovém propustku a tahač zůstal stát na komunikaci. Řidič se snažil s celou soupravou vyjet zpět na komunikaci a vlivem neustálého dření pravé pneumatiky hnací nápravy došlo k zahoření návěsu a požár se poté rozšířil na celou soupravu. Plameny zachvátily celý návěs, včetně převáženého nákladu nábytku,“ popsala Dana Čírtková,
tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině s tím, že se řidič při dopravní nehodě nezranil.
Dechová zkouška u řidiče vyloučila alkohol. Došlo ke hmotné škodě na tahači, návěsu i převáženém zboží v celkové výši přesahující 8 030 000 korun. „Vlivem požáru došlo ke kontaminaci silničního příkopu vyteklou naftou, proto operační důstojník vyrozuměl úředníky z odboru životního prostředí Městského úřadu Velké Meziříčí. K přesnému stanovení příčiny požáru byl na místě také vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter