Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Vysoké a u Hněvkovic objevili válečnou munici

/
/
/
494 ZobrazeníV pondělí 12. července našli na dvou místech Havlíčkobrodska předměty připomínající válečnou munici. Nejprve policistům nahlásili odpoledne ve Vysoké u Havlíčkova Brodu, další krátce nato u Hněvkovic na Ledečsku.

„V odpoledních hodinách operační důstojník přijal oznámení o nálezu předmětu připomínající dělostřelecký granát v lese v katastru Vysoké. Do uvedené lokality vyslal policejní hlídku, která místo zajistila a vyžádala si součinnost policejního pyrotechnika. Pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako dělostřeleckou střelu ráže 7,5 cm Spr. Gr. (18) z období druhé světové války.
Mezitím policisté přijali oznámení o nálezu dalšího předmětu, tentokrát na Ledečsku v katastru Hněvkovic. Pyrotechnik tak zajistil munici z prvního oznámení a směřoval rovnou do místa dalšího nálezu, kde oznamovatel v lese nalezl protipěchotní minu šrapnelovou Pp Mi Šr. Také v tomto případě munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a odborné likvidaci,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Protipěchotní mina šrapnelová Pp Mi Šr nalezená u Hněvkovic, archiv Policie ČR

Úvodní foto: Válečná munice Spr. gr. (18) nalezená u Vysoké, foto: Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter