Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Vysočině opravili přes čtyřicet procent nahlášených výtluků

/
/
/
721 ZobrazeníKraj Vysočina je regionem, v němž se v uplynulém roce ve srovnání s dalšími kraji podařilo opravit třetí největší počet výtluků, které v rámci projektu Výmoly.cz motoristé nahlásili. Celkem jich bylo 117, opravit se jich podařilo 43 procent. Při vyhlašování 8. ročníku ankety Nejhorší díra republiky to sdělili zástupci projektu Výmoly.cz a nadace pojišťovny Generali.  
V rámci celé republiky se díky aktivnímu přístupu motoristů a odpovědných silničářů podařila opravit už téměř polovina z více než 8 800 nahlášených výtluků, které kromě rizik spojených s bezpečností ročně způsobují škody v řádu milionů korun.

„Průměrná škoda na autě se po střetu s vozovkou pohybuje kolem čtyřiceti tisíc korun,“ říká mluvčí pojišťovny Generali Jan Marek, a dodává: „Typicky se jedná o kombinaci více poškození – od proražených pneumatik, zničených disků kol, přes poškození podvozku až po těžší případy hnutých karosérií anebo prasklých čelních skel.“

Letošní ročník projektu Výmoly.cz oproti těm předchozím přichází s novinkou v podobě další možnosti hlášení silničních výmolů – k oznámení pomocí aplikace nebo responzivního webu se přidává ještě možnost hlášení prostřednictvím běžného telefonátu.

Aktuálně jsou nahlášené výtluky například v Dolní Krupé na Havlíčkobrodsku.

  • Facebook
  • Twitter