Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na úřadující mistry baseballisté Třebíče nestačili

/
/
/
579 ZobrazeníBaseballisté Třebíče odehráli před domácím publikem s úřadujícím mistrem republiky vyrovnanou partii. O všem rozhodla jediná směna, ve které pálkaři Arrows dosáhli i s přispěním několika chyb obrany Nuclears na osm doběhů.


Třebíč Nuclears – Arrows Ostrava 5:17, 0:10, 1:8

Až do začátku šestého inningu přitom Třebíč s Lukášem Hlouchem na kopci držela čisté skóre. Na skvělý baseball také nalákal diváky hned v úvodu utkání Američan Trey Bridis, kterému „ukradla“ homerun obrana Ostravy chycením odpáleného míče nad plotem.
I když Nuclears dokázali během zápasu plnit mety, na čestný bod si museli počkat až do samotného závěru, kdy po odpalu Jose Florese doběhl na domácí metu Miroslav Křivánek. Američan Flores také dohazoval zápas na kopci po Lukášovi Hlouchovi, kterého vystřídal během šestého inningu. V dalších směnách už soupeři žádné další body nedovolil.
V předchozích utkáních série na hřišti Arrows měl tým ze severu Moravy jasnou převahu. Hlavně během druhého večerního zápasu, kdy nadhazovač Boris Bokaj nedovolil pálkařům z Vysočiny jediný odpal a připsal si takzvaný no-hitter. Ve statistikách české nejvyšší soutěže jde historicky teprve o osmý takovýto záznam.
Během úvodního duelu dostali v dresu Třebíče příležitost mladí odchovanci Nuclears a překvapivě drželi s jasným favoritem krok víc jak půlku zápasu. Na nadhozu na sebe upozornil Martin Mazura, který jen zaskakoval za zraněného spoluhráče.
„Už před sezónou jsme se rozhodli, že budeme vždy hrát dva zápasy na kopci s tím nejlepším, co máme. Takže na středeční zápas dostal šanci Martin Mazura. V 7. směně bylo skóre 8:5 a vyrovnané na hity, takže jsme spokojeni a těšíme se na pátek a sobotu,“ hodnotil první zápas trenér Třebíče Jan Gregor.
Po první prohrané sérii Třebíče v tomto ročníku soutěže tak Arrows Ostrava zůstává i nadále jediným týmem, který hráči Nuclears ještě nedokázali v extralize nikdy porazit.

Chuť si baseballisté z Vysočiny můžou spravit už tento víkend, kdy je čeká série s brněnskou Technikou, která má letos na svém kontě pouze jediné vítězství. Zápas Třebíč Nuclears – Technika Brno se hraje na třebíčské Hvězdě v pátek 19. dubna od 16.00.

  • Facebook
  • Twitter