Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Brno v režii Michala Práška

/
/
/
1013 ZobrazeníV zahajovacím závodě Mistrovství ČR silničních motocyklů o víkendu 12.-14. dubna na brněnském autodromu v nejsilnější třídě nad 600 ccm, kraloval jezdec teamu Roháč a Fejta Michal Prášek. S převahou zvítězil v sobotním závodě a svou suverenitu potvrdil bezchybnou jízdou i v neděli.

Do závodu se kvalifikovalo více jak 40 jezdců včetně reprezentantů Vysočiny. Leoš Hlaváček v sobotu doplatil na rozmary počasí, když v zaváděcím kole najel na část ještě mokré dráhy a následoval pád. Naštěstí bez zranění a větší škody na motocyklu. Díky příkladné spolupráci teamu se tak mohl v neděli opět postavit na start. Všem se za to odměnil velmi pěkným devátým místem. Další dva zástupci Vysočiny v této třídě, Radek Kubišta a David Hencl obsadili v sobotním závodě 22. a 26. místo.

V neděli už za slunečného počasí dojel Kubišta 18. a Hencl 20. V silně obsazené třídě do 600 ccm bylo na startu také přes 40 závodníků. Nikomu nedal šanci Igor Kaláb na svém Triumphu a s převahou zvítězil v obou jízdách. I zde měla Vysočina své zástupce. Petr Svoboda do sobotního závodu nenastoupil a v neděli vybojoval osmé místo. Lukáš Vaňkát skončil v sobotu na 30. místě, Libor Kreuzmann 31.
V neděli dojel Kreuzmann 24. a Vaňkát 28. Jediné ženě startující v této třídě, Anežce Svobodové se nevyhnuly technické problémy v sobotu obsadila 37. místo, nedělní závod nedokončila. Ve třídě Klasik 750 stál na startu Josef Prášek v sobotním i nedělním závodě si vyjel 5. místo. Na výsledky sobotního závodu mělo vliv i počasí, kdy přeháňky komplikovaly jezdcům volbu vhodných pneumatik. V neděli dráha zvolna osychala. Poslední jízdy a stupně vítězů už brněnský autodrom rozjasnilo jarní sluníčko.

  • Facebook
  • Twitter