Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Jihlavsku ve středu zahynula řidička osobního auta

/
/
/
655 ZobrazeníVe středu 16. prosince před druhou hodinou odpoledne se střetl na silnici II/602 mezi kruhovým objezdem a odbočkou na Dvorce na Jihlavsku autobus a osobního auto. V osobním voze zemřela řidička a její spolujezdkyně utrpěla těžké zranění.

„V autobuse utrpěl zranění řidič a jeden cestující. Silnice je uzavřena a na místě pracují všechny složky Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina, které na místě tragické dopravní nehody stále pracují, předpokládáme, že silnice bude minimálně tři hodiny uzavřena. Policisté budou odklánět provoz od kruhového objektu přes Kostelec a v opačném směru v Dušejově přes Nový Rychnov. Pokud se někdo vydává na cestu na trasu Jihlava – Pelhřimov, nechť zvolí pro svoji cestu jinou trasu a raději se vyhne silnici II/602,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Pár minut před čtrnáctou hodinou vyjely k havárii také tři posádky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. „Dva cestující z autobusu utrpěli lehká zranění a byli převezeni na ošetření do nemocnice v Jihlavě. Řidička osobního vozu i přes veškerou snahu záchranářů svým vážným zraněním na místě nehody podlehla a její spolujezdkyně byla s těžkým zraněním transportována do brněnského traumacentra,“ dodal Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Aktualizace: 17. 12. 2020, 7.40

„Šedesátiletá řidička osobního vozu Škoda projížděla po silnici ve směru od Pelhřimova na Jihlavu a z dosud nezjištěných příčin vyjela s vozem do protisměru, kde se čelně střetla s linkovým autobusem, který jel ve směru od Jihlavy na Pelhřimov. Řidička utrpěla velmi vážná zranění, kterým na místě podlehla, těžké zranění utrpěla její jedenaosmdesátiletá spolujezdkyně, kterou v ohrožení života přepravili záchranáři do zdravotnického zařízení v Brně.
V době dopravní nehody cestovalo v linkovém autobuse čtyřiadvacet cestujících, když jedna cestující utrpěla lehké zranění. Lehce zraněn byl také řidič autobusu.
U řidiče autobusu provedli policisté na místě dopravní nehody dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při nehodě vznikla hmotná škoda na autobuse a osobním vozidle v celkové výši 117 000 korun. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši téměř jeden milion korun,“ doplnila Dana Čírtková.

Zásah hasičů u havárie na Jihlavsku, foto: Policie ČR


  • Facebook
  • Twitter