Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na jihlavské radnici zavlála romská vlajka

/
/
/
1155 ZobrazeníZ okna primátorky Jihlavy Karolíny Koubové byla 8. dubna vyvěšena romská vlajka. Vedení města se tak rozhodlo podpořit Mezinárodní den Romů. Ve spolupráci s vedením města vlajku vyvěsili zástupci jihlavské romské komunity.

„V Jihlavě žije spoustu etnických a národnostních menšin, kteří zde dlouhodobě žijí. Současné vedení si uvědomuje, že jsou součástí života ve městě a je potřeba je podpořit, například vyvěšením jejich vlajky na den pro ně významných svátků,“ uvedl radní města pro sociální oblast Daniel Škarka.

Mezinárodní den Romů byl na začátek dubna stanoven v roce 1971, kdy londýnský kongres oficiálně uznal vznik Mezinárodní romské unie. Tehdy byla schválena i podoba romské vlajky – červená čakra s 16 paprsky na zeleném a modrém pruhu, a znění romské mezinárodní hymny, písně Gejľem, gejľem.

„Jsem poctěn, že zde mohu vlajku vyvěsit společně se svým synovcem a také kamarádem, který se snaží už dlouhou dobu podporu Romů v Jihlavě iniciovat,“ vyjádřil za romskou komunitu Milan Dreveňák.

  • Facebook
  • Twitter